تضعیف انقلاب اسلامی پروژه دیرینه استکبار است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: تضعیف انقلاب اسلامی پروژه دیرینه استکبار جهانی است و انقلابیون توطئه دشمن را دست‌کم نگیرند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند در مصلای‌ المهدی (عج) افزود: هیچ وقت دشمن را ضعیف نشمرید و غافل نباشید زیرا او برنامه دارد و خودش هم به صراحت می‌گوید که همه گزینه‌ها روی میز است.

وی اظهار داشت: تقوا این است که ما درست در نقطه مقابل دشمن آنچه در توان داریم به کار بندیم و توطئه دشمن را خنثی کنیم  وگرنه دشمن بیشتر از همیشه انتقام خواهد گرفت و بار این انتقام را بیشتر افراد اجیر شده آنها خواهند کشید همانطور که مرسی و صدام مورد انتقام قرار گرفتند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی بیان داشت: تقوا این است که در همه حوزه‌ها سنگرها مستحکم شود و جلوی خواسته دشمن گرفته شود شود.

وی ادامه داد: به دشمن خوشبین نباشید و به عهد و پیمان دشمن تکیه نکنید که طبق وعده الهی آنها پیمان ندارند و شما را به بازی می‌گیرند.

امام جمعه بیرجند یادآور شد: آنچه را که دشمن به عنوان پارازیت‌ در فضای مجازی و حقیقی القا می کند تا ما را به تحیر وادارد و از هدف بازدارد یک اتفاق نیست بلکه یک پروژه است.

وی گفت: دشمن می خواهد با ایجاد مفسده به صورت‌های مختلف جامعه با ایمان، آلوده به مفاسد شود و تحت تاثیر حرام‌ها قرار بگیرد، اینها اتفاق نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: ظلم و ستم و بی‌تفاوتی در مقابل آن فرقی نمی‌کند برای که اتفاق افتد برای مردم میانمار و نیجریه باشد یا هند اما اظهار تاسف دارم از نخست وزیر هند، زمانی انگلیس خون مردم را کشید و ماهاتما گاندی با پیروی از سید و سالار شهیدان هند را از دست استعمار انگلیس نجات داد اما هندوستانی که این افتخار را دارد امروز بر اساس سیاست‌های شوم غرب مورد ظلم قرار گرفته است.

 وی گفت: دشمن امروز اکثریت جامعه را در یک طرح و برنامه می خواهد عده ای را در فقر قرار دهد و در کنار این به شیوه‌ای عده‌ای را مشغول تفکرهای قارونی و بی تفاوتی نسبت به دردهای مردم کند که همین پروژه دشمن است و الا همه اینها راه حل دارد.

وی اظهار داشت: بی رحمی‌هایی که امروز سنبل فرهنگ لیبرال دموکرات است مایه ننگ در جامعه ما است که به خاطر اینکه مرغ ارزان نشود صدها هزار جوجه یکروزه را زنده زنده چرخ می‌کنند، محیط زیستی که جلوی کشتن یگ گرگ را می‌گیرد چرا بی تفاوت است.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: به صورت کارشناسانه سال‌ها قبل رهبر کبیر انقلاب از شبیخون فرهنگی هشدار دادند تقوا این است که در این راه سنگرهای علم و اعتقاد و ایمان را در مقابل دشمن مستحکم کنیم.

وی افزود: عدالت و انصاف اگر باشد همه در مقابل حق کوچک می‌شوند، در اربعین حسینی پارسال که از ادیان مختلف حضور داشتند به عنوان یک مانور در مقابل غرب ستم پیشه که سنبل فساد است یکی از کشیش‌های مسیحی آمریکایی افتاد و زمین را بوسید و گفت: صلح و عدالت به خاطر جانفشانی حسین (ع) در جان مستقر است.

وی عنوان کرد: جرجرداق مسیحی مشهور لبنانی در جمله ای زیبا می‌گوید حسین (ع) در آن لحظات آخر فرزند شیرخوارش را روی دست گرفت و مقابل دشمن قرار داد که دشمن با دست خودش محکومیتش را امضا کرد و با تیر حرمله این محکومیت ثبت شد.

خطیب جمعه بیرجند اظهار داشت: مراسم شیرخوارگان حسینی که در ایران و ۴۰ کشور برگزار می‌شود پیامش برای بی‌رحم‌های بین‌المللی و اندیشه‌های لیبرال دموکراسی و بویژه رژیم‌های کودک‌کش صعودی و یهودی این است که کودک کشی‌ها را تعطیل کنند.

وی در اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: امر به معروف یعنی جاهایی که خارج از فرمول خداست باید یادآوری شود و این کاری فردی نیست که سلیقه‌ای باشد زیرا رشد و کمال جامعه در گرو این مهم است.

امام جمعه بیرجند در ادامه گفت: هر چیزی باید در جای خودش بر اساس نقشه باشد، امر به معروف ونهی از منکر هم بر همین اساس باید صورت گیرد و هرجا که برخلاف مسیر باشد قابل ملامت است.

در ادامه نمازگزاران بیرجند به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر با عنوان طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در مسیر بلوار صنعت و معدن  این شهر راهپیمایی کردند.

تذکر لسانی احیا باید گردد، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، دست خدا بر سر ما خامنه‌ای رهبر ما، هیهات من‌الذله، و لبیک یا خامنه‌ای از مهمترین شعارهای طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در این راهپیمایی بود.

۳۲۱۵* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط