۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 83467127
۰ نفر

برچسب‌ها

محور خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- برخورد قاطع قضایی با قانون شکنان، ناهمخوانی اسراف در عزاداری با فرهنگ حسینی، نفی مذاکره با آمریکا، توجه به استکبار ستیزی به عنوان یکی از پیام‌های عاشورا و لزوم توجه مداحان به تذکرات مقام معظم رهبری از جمله محورهای سخنان امامان جمعه استان اصفهان است.

کاشان

امام‌جمعه موقت کاشان با تاکید بر مبارزه با قانون‌شکنان در کشور گفت: قوه قضاییه باید با کسانی که قانون را دور می‌زنند و در جامعه فسادهای سیاسی، اقتصادی و اخلاقی ایجاد می‌کنند، برخوردی قاطعانه داشته باشد.

حجت‌الاسلام محمدرضا اسلامی‌تبار در خطبه‌های نمازجمعه این شهر در مصلی بقیه الله الاعظم (عج) افزود: اقدام‌های اخیر قوه قضاییه حرکتی با برکت، موجب رضای خدا، خوشحالی مردم و افزایش امید و اعتماد آنها نسبت به مسوولان و نظام جمهوری اسلامی است که انتظار می‌رود قاطعانه ادامه یافته و تحت تاثیر جار و جنجال مفسدان اقتصادی قرار نگیرد.

وی مخالفت عده‌ای از جمله برخی دانه درشت‌ها و یقه سفیدها با اقدام قوه قضاییه را ناشی از به خطر افتادن منافعشان ارزیابی کرد و از آنها به عنوان افرادی قرار گرفته در لبه پرتگاه و آبروریزی نام برد.

امام‌جمعه موقت کاشان بیان کرد: مسوولان و مدیران نظام توجه کنند که انقلاب و نظام، قدرت خود را از حمایت مردم دارد و هرچه این حمایت بیشتر باشد، اقتدار نظام جمهوری اسلامی در جهان افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای سلب اعتماد مردم نسبت به مسوولان و مدیران اظهارداشت: مسوولان باید کاری کنند که نه تنها این اعتماد سلب نشود بلکه افزایش هم پیدا کند که این امر در گرو عملکرد خوب در راستای خدمت به مردم، اجرای قانون و مبارزه با فساد است.

اسلامی‌تبار همچنین شرط مبارزه با فساد در جامعه را داشتن قانون خوب، جامع، کامل و اجرای درست آن دانست و تاکید کرد: ریشه برخی مشکلات و سوء استفاده‌ها کمبود یا نبود قانون می‌باشد و وضع قانون خوب، جامع و کامل از جمله مسوولیت‌های مجلس است.

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست برای برخی گلوگاه‌ها، قانون‌های انقلابی و همه جانبه تصویب کرده و از سوی دیگر، نسبت به حذف قوانین دست و پا گیر تولید در کشور اقدام کنند.

امام‌جمعه موقت کاشان اجرای قانون را نیز وظیفه دولت برشمرد و اضافه کرد: قانون زیاد وجود دارد اما برخی گلایه‌مند هستند که اجرا نمی‌شوند؛ دولت باید قوانینی را که مجلس وضع می‌کند، قاطعانه اجرا کند.

وی در ادامه با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر در دهه نخست محرم گفت: اجرای این فریضه اختصاص به گروه و قشر خاصی ندارد و وظیفه همگانی است.

اسلامی‌تبار تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر در سال ۸۴ و تصویب لایحه عفاف و حجاب در سال ۹۴ را مورد اشاره قرار داد و افزود: ۲۴ وزارتخانه و سازمان مامور اجرا بودند که اگر اجرا شده بود، وضعیت حجاب این چنین نبود.

وی یادآور شد: از صدر تاریخ بشر تا کنون جریان‌های حق و باطل با هم رویارویی داشته‌اند، زمانی این جریان نام حسینی و یزیدی به خود گرفت و در طول تاریخ این جریان با عنوان حسینیان و یزیدیان زمانه همچنان ادامه یافت.

امام‌جمعه موقت کاشان خاطرنشان ساخت: حضرت امام حسین (ع) با حماسه عاشورا به بشریت پیام آزادگی، ایثار، صبر، استقامت، امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با ستم و فساد، عزت طلبی، عفاف و حجاب و عمل به تکلیف و دفاع جانانه از دین داد.

وی همچنین شهادت طلبی، اخلاص در راه خدا، بصیرت، حق مداری و دفاع از حق و معنویت، ارتباط با خدا، احیای شعائر دینی، ولایت پذیری، پرهیز از غلفت، حضور به هنگام در صحنه، پرهیز از دنیاگرایی و فدا شدن در راه خدا را از دیگر پیام‌های واقعه کربلا عنوان کرد.

اسلامی‌تبار همچنین برگزاری پیاده‌روی اربعین حسینی و همایش شیرخوارگان حسینی در چند سال گذشته را از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و اظهارداشت: این دو عنصر مهم هم اکنون به تمام جهان تعمیم یافته و دشمن به ویژه وهابیت از آنها واهمه دارند.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

تیران و کرون

امام‌جمعه موقت تیران و کرون گفت: اسراف در عزاداری و مراسم مذهبی محرم با فرهنگ مورد نظر حضرت امام حسین (ع) متناسب نیست.

حجت الاسلام حسین کریمی در خطبه‌های نمازجمعه این شهر افزود: توزیع نذری در آیین‌های عزاداری باید درست و به دور از اسراف صورت گیرد و در سایر مناسبت‌های ماه محرم و صفر نیز استمرار داشته باشد و تنها به دهه نخست محدود نشود.

وی بیان کرد: برگزاری مراسم برای حضرت امام حسین (ع) و نذری دادن لازم است اما به کمک و اهتمام برای برطرف کردن مشکلات جامعه مانند بیمارستان سازی و نیازهای افراد کم‌برخوردار هم نیاز داریم.

امام‌جمعه موقت تیران و کرون تاکید کرد: مردم می‌توانند در قالب یک فرهنگ و حرکت جدید هزینه مراسم ترحیم و عروسی‌ها را در راستای نیازهای جامعه هزینه کنند تا از اسراف هم جلوگیری شود.

وی با اشاره به اهمیت قیام حضرت امام حسین (ع) تصریح کرد: دشمنان به دنبال انحراف در مسیر این قیام و آیین‌های مرتبط هستند که باید با آگاهی و هوشیاری مراقب باشیم.

۷۱۳۱/۸۱۲۳

خور و بیابانک

امام‌جمعه خور و بیابانک گفت: تحت هیچ شرایطی با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد چرا که مذاکره با اروپا و آمریکا جز ضرر چیزی برای ما ندارد.

حجت الاسلام سید احمد مهدی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه در جوار امامزاده سید داود (ع) خور افزود: مذاکره با هدف توافق صرف هیچ فایده‌ای ندارد و پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره شگفتی دشمن از پیشرفت‌های ایران اسلامی و تلاش‌ها برای کمرنگ جلوه دادن آنها بیان کرد: باید تکیه به توان داخلی داشته باشیم چرا که اعتماد به نیروی جوان و نخبه کشور گام موثری در پیشرفت دارد.

امام‌جمعه خور و بیابانک اضافه کرد: دشمن در ۴۰ سال گذشته از هر روش و نقشه‌ای تلاش داشته به ارزش‌های انقلابی و اسلامی خدشه وارد کند اما در این راه نا کام مانده است.

وی تاکید کرد: همکاری مردم با مسوولان در جهت تحقق هدف‌های دولت و نظام اسلامی بسیار موثر است و باید همواره برای اجرایی شدن آن دارای طرح و برنامه‌های مدون باشیم.

حجت الاسلام مهدی نژاد خاطرنشان ساخت: به برکت هدایت‌های رهبری معظم، انقلاب اسلامی با وجود توطئه‌های دشمنان مسیر پیشرفت را در پیش گرفته و بسیاری از توطئه‌ها را پشت سر گذاشته، هرچند خسارت‌هایی نیز به کشور و انقلاب متحمل شد اما در برابر استکبار و گروه‌های افراطی متحد ایستاده‌ایم.

وی گفت: بر این اساس خدمت به مردم و رسیدگی به مطالبات آنها یک وظیفه مهم و اساسی است که مدیران اجرایی باید همواره با تمام افتخار در راستای تحقق آن تلاش کنند.

حجت الاسلام مهدی‌نژاد در ادامه با تاکید بر ضرورت رعایت حرمت عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) در این روزها تاکید کرد: در این رابطه از مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان انتظار می‌رود در روز تاسوعا و عاشورا هیچ میهمان و گردشگری را نپذیرند.

وی همچنین خواستار توجه دولت به بازار و برخورد دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی و مجرمان شد.

۹۸۶۰/۸۱۲۳

اردستان

امام‌جمعه اردستان گفت: چنان‌که رهبری فرزانه انقلاب اسلامی پیش‌تر تصریح کردند، اروپایی‌ها دنباله‌رو آمریکا بوده و جز خریدن زمان، کار مثبتی تا کنون انجام ندادند.

حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این شهر به دستور ریاست محترم جمهوری برای برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران اشاره کرد و افزود: با صبر یک ساله فرصت کافی در اختیار  اروپاییان قرار داشت تا به ۱۱ تعهد خود در دوران پس از خروج آمریکا از برجام عمل کنند که با تاسف کاری نکردند اما با این گام‌ها متوجه عزم جدی ایران خواهند شد.

وی به سالروز تخریب برج‌های دوقلو در ایالات متحده اشاره کرد و آنرا دسیسه خود آمریکایی ها دانست.

امام‌جمعه اردستان تشریح کرد: آمریکایی‌ها می‌خواستند با آن بهانه تجاوز به افغانستان و چند کشور اسلامی دیگر از جمله ایران توجیه کنند اما از قدرت ما ترسیدند و جرات تجاوز نداشتند.

وی با اشاره به مناسبت‌های ماه محرم اظهارداشت: عاشورا در درجه نخست برای شیعیان و سپس دیگران درس‌هایی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد؛ از جمله اینکه نباید در برابر زورگویان تسلیم شد، همچنین توکل، صبر و ایمان به خدا و هدف مقدس موجب پیروزی می‌شود.

حجت الاسلام دهشیری تاکید کرد : شعار بیزاری از ستم موجب پیروزی است، چنان‌که پرتوی آن به ایران تابید و پیروزی به همراه داشت و امروز در لبنان پیروزی حزب الله بر حکومت اشغالگر قدس نیز برگرفته از این شعار و فرهنگ عاشورایی است.

وی همچنین خطاب به مداحان و مبلغان آیین‌های عزاداری گفت: باید از بیان مطالب غیر واقعی و سست پرهیز کرده، بدانید دشمن در تلاش است تا عزاداری‌های ما را از محتوا خالی کرده و ایمان‌ها سست شود تا به هدف‌های شوم خود برسند و پیروزی نصیب یزیدیان زمان شود.

امام‌جمعه اردستان اضافه کرد: امروز آقای ترامپ کار یزیدیان را می‌کند و با تحریم ایران مردم را زیر فشار قرار داده اما ملت ما از عاشورا و قیام حضرت امام حسین (ع) درس گرفته در برابر زورگویی هیچ کس عقب‌نشینی نخواهد کرد.

۷۴۳۱/۸۱۲۳

نایین

امام‌جمعه نایین گفت: استکبار ستیزی و مقابله با ظلم از پیام‌های عاشورا است که عمل به آنها موجب پیشرفت جوامع می‌شود.

حجت الاسلام سید علی سجادی در خطبه‌های نماز جمعه در امامزاده سلطان سید علی (ع) این شهر با اشاره به ناکارآمدی تحریم‌های اقتصادی آمریکا در فروپاشی اقتصادی ایران اظهارداشت: ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر آمریکا، اعتبار کشور را به‌طور چشم‌گیری ارتقا داده و ثابت کرده که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی با اشاره به شرایط کشور مبنی‌بر تبدیل شدن به یک قدرت فرامنطقه‌ای و جهانی تاکید کرد: ما آمریکا را زیر پا خواهیم گذاشت و این واقعیت در حال تحقق است.

سجادی تصریح کرد: جمهوری اسلامی به دنبال اجرای قانون خدا است، درحالی‌که غرب به دنبال قانون جنگ و حذف دیگران می‌باشد که راه مقابله با این تفکر، مقاومت است.

وی با اشاره به مناسبت ۱۷ شهریور خاطرنشان ساخت: حکومت ستم‌شاهی در این روز زنان و مردان بی‌گناهی را به شهادت رساند که با خون همان بی‌گناهان هم نابود شد.

امام‌جمعه نایین، مقاومت در برابر ستم را از جمله پیام‌های بزرگ عاشورا برشمرد و ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران با تقدیم خون پیروز شده و همین مسیر هم ادامه می‌یابد و مردم کشورهای اسلامی مانند عربستان، بحرین و یمن نیز باید بهای پیروزی را پرداخت کنند.

وی تاکید کرد: مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است و ملت ایران هم با پایبندی به پیام‌های نهضت حضرت امام حسین (ع) هرگز زیر بار ذلت نخواهد رفت.

حجت الاسلام سجادی اضافه کرد: شعار لبیک یا حسین یعنی ورود امت حزب‌الله در همه میدان‌های مورد نیاز اسلام و انقلاب که باید همراه با عمل باشد، چنان‌که امروز بسیجیان ما خود را آماده پشتیبانی و فدای حضرت ولی‌عصر(عج) کرده‌اند.

۷۱۳۶/۸۱۲۳

آران‌وبیدگل

امام‌جمعه آران‌وبیدگل با تسلیت شهادت حضرت ابا عبدالله (ع) گفت: رهبری فرزانه انقلاب در جمع مداحان و سخنرانان محرم تذکرات مهمی دادند که ضروری است سرلوحه سخنرانان به ویژه در مناسبت‌های تاسوعا و عاشورا قرار گیرد.

آیت الله سید محمد موسوی افزود: بفرموده ایشان خودداری از به کار بردن تعابیر نامناسب و سبک در سخنرانی‌ها، دامن نزدن به اختلافات، پرهیز از آهنگ‌های نامناسب و ستایش‌های بی‌مورد باید مورد توجه باشد.

وی در ادامه به تاکید رییس جمهوری و وزیر امور خارجه مبنی بر برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی اشاره کرد و اظهارداشت: این اقدام قاطع که همزمان با عمل نکردن اروپایی‌ها به تعهدات خودشان بر اساس توافق‌های پیشین برداشته می‌شود، گام بسیار مهم و ضروری است.

امام‌جمعه آران‌وبیدگل تصریح کرد: همگان شاهد هستند که پس از خروج آمریکایی‌ها از برجام، اروپایی‌ها به ظاهر در برجام ماندند اما در عمل وقت‌کشی کردند و هیچ یک از تعهدات خود را عملی نکردند.

آیت الله موسوی اضافه کرد: اروپایی‌ها در هفته‌های گذشته از تشکیل کانال مالی صحبت می‌کردند و فرانسه به عنوان پلیس خوب نقش بازی کرداما باز هم وقت کشی‌ها ادامه یافت تا اینکه گام سوم کاهش تعهدات، به عنوان حق مسلم ایران برداشته شود.

وی تاکید کرد: باید همه مراقب باشیم تا فریب دشمن را نخوریم، زیرا هر جا در برابر دشمن مقاومت کردیم، دشمن عقب نشینی کرده و از این رو راه اساسی چیرگی بر دشمن همان راه مقاومت مورد اشاره رهبری معظم انقلاب است.

۷۴۷۲/۸۱۲۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =