۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۶
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83467124
۰ نفر

برچسب‌ها

جلوه‌های نماز جمعه قم

قم - ایرنا – معرفی کتاب پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر، روضه‌خوانی خطیب جمعه قم در سوگ شهادت حضرت علی‌اصغر(ع)، دعا برای مسلمانان کشمیر و همچنین عزاداری و روضه‌خوانی هیات کف العباس ازجمله جلوه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته قم بود.

در نماز جمعه این هفته قم که به امامت آیت‌الله سید محمد سعیدی در مصلای قدس این شهر برگزار شد، آیات سید احمد خاتمی عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری، محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، محسن خرازی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم، تنی چند از شخصیت‌های برجسته حوزه علمیه، قشرهای مختلف مردم و شخصیت‌هایی از کشورهای مختلف اسلامی حضور داشتند.

استاد حوزه علمیه قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم، امربه‌معروف و نهی از منکر را  وظیفه‌ای شرعی دانست و گفت: باید این واجب فراموش‌شده را احیا کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدتقی محمدی، افزود: نظارت بر مسئولان ازجمله مصادیق امربه‌معروف و نهی از منکر است که با نظارت‌های قوی می‌توان جلوی بسیاری از مشکلات اداری و تخلف‌ها را گرفت.

وی حجاب را مساله ای شرعی و قانونی دانست و گفت: حجاب ازجمله امور مسلم اسلام است و بر زنان واجب است که بدن خود را از نامحرم بپوشاند و حفظ حجاب باید در تمام شئون و مکان‌ها رعایت شود.

ازجمله جلوه‌های نماز جمعه این هفته قم، اختصاص بخشی از سخنرانی‌های پیش از خطبه‌های این هفته قم به معرفی کتاب «فعل خوبان» پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر بود.

در نماز جمعه این هفته قم که همراه با دهه اول محرم برگزار شد، حزن و ماتم در سوگ شهادت مظلومانه اباعبدالله(ع) و یاران باوفایش فضای مصلای قدس قم را فراگرفته بود. امام‌جمعه قم در آغاز سخنرانی خطبه دوم نماز جمعه این هفته، با یادآوری برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ایران و کشورهای مختلف جهان به روضه‌خوانی شهادت علی‌اصغر(ع) پرداخت.

هیات کف العباس(ع) قم پس از اقامه نماز جمعه، با حضور نمازگزاران جمعه در این مصلا به عزاداری پرداختند.

۷۴۰۴ / ۱۱۷۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =