ایستادگی برابر زیاده‌خواهی استکبار برخاسته از فرهنگ عاشورایی است

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام اشاره کرد و گفت: ایستادگی در مقابل زیاده خواهی استکبار برخاسته از فرهنگ عاشورایی است.

حجت‌ الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان افزود: در مقابل بد عهدی آمریکا و امروز و فردا کردن های اروپا، گام سوم قوی تر، بلندترو آگاهانه تر برداشته خواهد شد.

وی تصریح کرد: مسئولان باید بدانند و البته می دانند که سه کشور اروپایی وقت کشی می کنند و در پشت صحنه با آمریکا تبانی کرده اند.

امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: با شرایط به وجود آمده، خوش بین هایی که در داخل وسوسه می شدند نیز به این نتیجه رسیدند که باید قوی و محکم در برابر زیاده خواهی ها ایستاد.

وی با بیان اینکه پیام عاشورا مقاومت در برابر ظلم و زور است و لو اینکه جمعیت کم هم باشد، افزود: فرهنگ عاشورایی یعنی اینکه اگر جان و مال و اولاد هم از دست برود، باز در برابر ظلم باید ایستاد.

وی ادامه داد: محور فرهنگ عاشورایی نه سازش نه تسلیم بلکه نبرد و مبارزه با ظالم و مستکبر است.

امام جمعه زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۷ شهریور سالروز شهادت انقلابیون در سال ۵۷ اشاره کرد و گفت: این روز یکی از سخت ترین روزهای انقلاب و سیاه ترین روز برای پرورده دژخیمان بود.

وی در سخنانی به اهمیت و ضرورت توجه به اقامه نماز ظهر عاشورا تاکید کرد و افزود: علما و مبلغان باید این موضوع را یادآوری کنند تا هیات های عزادارای در روز عاشورا برنامه ریزی لازم را برای اقامه نماز داشته باشند.

امام جمعه زنجان به سفر روز گذشته رئیس قوه قضاییه به این استان اشاره کرد و گفت: این سفر دستاوردهای خوبی برای حل مسائل موجود در استان داشت.

وی افزود: اقدامات اخیر قوه قضاییه در مبارزه با فساد و مفسدین، روح امیدواری را در جامعه دمیده است. 

۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =