امام جمعه زاهدان: فرهنگ عاشورایی باید در جامعه گسترش پیدا کند

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: باید تلاش کرد تا فرهنگ عاشورایی که همانا فرهنگ ایثار، شهادت، فداکاری، صبر و غیره است در جامعه گسترش پیدا کند.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: باید از فرهنگ عاشورا و نهضت امام حسین(ع) در عرصه بین الملل و مقابله با استکبار درس گرفت.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) با تعداد کم نفرات خود در مقابل سپاه چند هزار نفری دشمن ایستادند هر چند به شهادت رسیدند اما پیروز شدند ما نباید از دشمن هراسی داشته و در مقابل مستکبران با قدرت بایستیم.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: درس دیگری که از نهضت عاشورا باید گرفت دفاع از مظلومان و ایستادن در برابر مستکبران است.

حجت الاسلام و المسلمین محامی افزود: همه مسلمانان وظیفه دارند در برابر زورگویی مستکبران از یکدیکر حمایت و دفاع کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان حفظ و تقویت وحدت در مقابل نقشه شوم دشمنان را مهم دانست و افزود: امام حسین (ع) کانون وحدت است و تمام انسان‌های آزاده جهان دوستدار ایشان هستند اما هر کس به نوعی ابراز ارادت خود را نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: نقشه دشمن از بین بردن این وحدت است لذا باید همه هوشیار بوده و در تقویت بیشتر این وحدت عمل کنیم.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: پیامبران مبشران و منذرانی بودند که با دعوت مردم به مسیر حق حجت الهی را بر آنها تمام می کردند، امامان بعد از پیامبران نیز این مسیر را انتخاب کرده که یکی از مصادیق آنها دعوت امام حسین (ع) است.

حجت الاسلام و المسلمین محامی گفت: تدبیر خداوند در واقعه عاشورا این بود که صحنه ای به وجود آید که تا قیام قیامت، مسیر حق و باطل به درستی شناخته شود.

وی افزود: واقعه کربلا مجموعه اتفاقاتی است که تقابل جبه حق و باطل را به درستی نمایان می کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر عمق بخشیدن به مراسمات عزاداری، توجه به معارف در کنار ترویج شور و احساس حسینی، توجه به جایگاه رفیع امام‌حسین(ع)، اهل بیت ایشان و شهدا کربلا تاکید کرد.

۹۹۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =