۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۵
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83467099
۰ نفر

برچسب‌ها

مادورو خواستار اقدام قضائی علیه خوان گوایدو شد

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد، دفتر دادستانی کل این کشور باید علیه خوان گوایدو به دلیل تلاش برای واگذار کردن منطقه "اسکیبو" به شرکت های چند ملیتی در ازای حمایت های سیاسی اقدام قضایی کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از بونئوس آیرس، نیکلاس مادورو روز گذشته خاطر نشان کرد: مدارکی در اختیار داریم که این جنایتکار و خائن به کشور ( خوان گوایدو) در حال بحث واگذار کردن این منطقه در ازای دریافت حمایت های سیاسی است. معتقدم که دفتر دادستانی باید فورا علیه وی به دلیل تلاش برای خیانت علیه سرزمین مادری اش اقدام قضایی کند

ونزوئلا و گویان پیشتر بر سر منطقه اسکیبو مناقشه داشته اند. اسکیبو منطقه‌ای است که میان غرب رودخانه اسکیوو تا کوه رورائیما در شرق ونزوئلا قرار دارد.

دلسی رودریگز معاون رئیس جمهوری ونزوئلا نیز دو روز پیش اعلام کرده بود که حامیان خوان گوایدو تلاش کرده اند تا منطقه اسکیبو را به شرکت های چند ملیتی از جمله شرکت اکسون موبیل واگذار کنند.

پیش از این مادورو بارها در مقاطع مختلف از مقامات قضایی ونزوئلا خواسته بود تا اقدام قضایی علیه خوان گوایدو رهبر مخالفان را به دلیل اقدامات عیرقانونی اش در دستور خود کار قرار بدهند.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است. طی سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =