۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83467093
۰ نفر

برچسب‌ها

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

جیرفت - ایرنا - لزوم تقویت بخش اقتصادی و اینکه دشمنان، آرزوی بر سرِ میزِ مذاکره کشاندن ملت ایران را به گور خواهند برد از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرهای استان کرمان است. 

جیرفت
به گزارش ایرنا، امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت ایام محرم گفت: دشمنان در بخش اقتصادی رسوخ کرده‌اند و این نشان از وجود ضعف در این حوزه است.
حجت الاسلام رضا سعادت‌فر با بیان اینکه شکست ظاهری اسلام به دلیل وجود منافقان داخلی است اظهار داشت: هیات‌ها و مراسم‌های محرم آموزش می‌دهند که اسلام از خواص بی بصیرت ضربه خورده است.
خطیب جمعه جیرفت تصریح کرد: امروز با اتفاقاتی همچون توقیف نفتکش انگلیسی، دستگیری سربازان آمریکایی و تولید بنزین، می‌بینیم که دشمنان احساس ضعف کرده‌اند.
وی گفت: دولت باید در زمینه بدعهدی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها با اقتدار برخورد کند لذا پاسخ دولتمردان ما در مورد بدعهدی‌ها باید از جنس پاسخ‌های سیدحسن نصرالله باشد.
حجت الاسلام سعادت‌فر افزود: ادبیات سید حسن نصرالله تربیت یافته ولایت است لذا برخی مواقع رفتارهای بعضی مسئولان نمی تواند جواب محکمی به دشمنان باشد. 
وی به ارتباط رئیس جمهوری فرانسه با آمریکا اشاره کرد و گفت: دشمنان، آرزوی به سرِ میزِ مذاکره کشاندن ملت ایران را به گور خواهند برد.
امام جمعه جیرفت ادامه داد: برخی مسئولان ما دورانِ جنگ و اعتقاد به ائمه را لمس نکرده‌اند لذا نمی‌توانند جواب قاطعی به دشمنان بدهند.
وی همچنین به انتشار مطلبی در خصوص مخالفت با هزینه کردن برای ساخت تمثال شهدا در شهر جیرفت اشاره کرد و گفت: در فضای سایبری و شبکه های اجتماعی هر فردی می‌تواند مطالبی را بیان می کند و این مطلب، صحیح نیست.
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ شهدا مورد توجه مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: چرا عده‌ای باید در مقابل هزینه کردن برای ساخت تمثال شهدا موضع‌گیری کنند.

خطیب جمعه جیرفت ادامه داد: یکی از وظایف شهرداری فعالیت در حوزه‌های فرهنگی است. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم انجام فرضیه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: اهمیت دادن به فریضتین، مصداق تقوا و بی‌تفاوتی به این مهم، مصداق بی‌تقوایی است.

۷۴۵۰/۷۴۲۹

ادامه دارد...