حفظ هویت دینی و ملی نیازمند تداوم راه امام حسین است

بوشهر_ ایرنا _نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تنها راه حفظ استقلال و هویت دینی و ملی تداوم بخشی به راه امام حسین (ع) است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: یکی از آموزه های مهم مکتب امام حسین(ع) مقاومت همه جانبه در برابر تهاجم های گوناگون دشمنان است.

وی بیان کرد: دشمن همواره دراندیشه چپاول ثروت و تسلط بر مراکز قدرت از طریق تغییر فرهنگ، دگردیسی فکری و اندیشه جامعه و رسیدن به اهداف خود به شکل همه جانبه است.

صفایی بوشهری ادامه داد: دشمن چنانچه بتواند در یک عملیات کشورها را وابسته خود می کند و در غیر این صورت این کار را با تهاجم اقتصادی، اجتماعی و حتی علمی و فناوری انجام می دهد.

خطیب نماز جمعه بوشهر گفت: در جریان رژیم اشغالگر قدس نیز آقایان با رفتن به مذاکره، مقاومت را کنار گذاشتند که در نتیجه این رژیم بر تمام کشور فلسطین مسلط شد.

 وی بیان کرد: هر جا مقاومت بوده اسلام پیروز شده که نمونه آن می‌توان به کشور لبنان و مقاومت حزب الله اشاره کرد.

صفایی بوشهری ادامه داد: اکنون نیز راه و رسم مقابله با آمریکا و   جهان استکبار مقاومت همه جانبه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در حوزه علم و فناوری  و از آن طرف مقابله نظامی و دفاعی است.

وی تاکید کرد: مقاومت به معنی دفع شر و پیشرفت برپایه موازین علمی و اسلامی است و چنانچه خط مقاومت کنار گذاشته می شد اکنون از اسلام هیچ اثری وجود نداشت.

صفایی بوشهری یادآور شد: کنار گذاشتن مقاومت می شود برجام که در جریان آن دیدیم آمریکایی ها و کشورهای غربی با ایران چه کار کردند.

صفایی بوشهری همچنین با تقدیر از هیات ها، مساجد، حسینیه ها و مجلس های کوچک و بزرگ برای برپایی مراسم ایام محرم اظهارداشت: با همت دوستداران اهل بیت در این ماه بخوبی چراغ حسین و مقاومت روشن نگه داشته شده است.

وط افزود: اگر می‌خواهیم اسلام باقی بماند باید به برگزار کنندکان این مراسم ها کمک ویژه شود.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =