امام جمعه همدان: در تقابل با آمریکا حسین(ع) گونه رفتار کنیم

همدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان گفت: در تقابل با آمریکا باید از امام حسین(ع) درس گرفته و حسینی وار با یزید زمان رفتار کنیم.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همدان افزود: آمریکا به دنبال تسلیم ملت ایران است و هدفی جز این از مداکره ندارد اما نمی داند که ما پیرو امام حسین (ع) ظلم ناپذیریم. 

امام جمعه همدان با بیان اینکه عاشورا پیام های عمیقی دارد گفت: علاوه بر لباس مشکی پوشیدن و اشک ریختن بر ظلم امام حسین (ع) باید برای شناخت فلسفه قیام عاشورا بکوشیم.

حجت الاسلام شعبانی موثقی اظهار داشت: تحریم ملت ایران ریشه در تحریم امام حسین(ع) در دسترسی به آب دارد اما امام حسین (ع) مذاکره کرد و مذاکره اش جنبه هدایتگری لشگر دشمن را داشت و معنایش تسلیم نبود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مدت ها است منتظریم آمریکا به وعده های خود عمل کند، یادآوری کرد: اما به فرموده رهبر معظم انقلاب این وعده ها پوچ و توخالی و شبیه یک شوخی است. 

وی افزود: آمریکا با معطل کردن ما می خواهد که ایران در برجام بماند و امیدواریم دولتمردان با درایت، هوشیاری و تاسی از امام حسین(ع) با آمریکا رفتار کنند.

۷۵۲۷/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =