۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۰
کد خبرنگار: 1357
کد خبر: 83467047
۰ نفر
تداوم انقلاب با پیروی از مکتب حسینی ممکن است

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران گفت: انقلاب اسلامی ایران ریشه در مکتب حسینی دارد و تداومش هم با پیروی از این مکتب ممکن است.

حجت الاسلام والمسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری» در خطبه اول نماز جمعه تهران مردم را به تقوای الهی دعوت و با اشاره به ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) گفت: در سبک زندگی حسینی، هم انسان مومن به رشد مطلوب خود می رسد و هم جامعه اسلامی و جامعه بشری می‌تواند به کمال مطلوب خود دست پیدا کند.

وی افزود: مکتب حسینی، یک مدرسه تمام عیار و یک دانشگاه عالی رتبه و یک مکتب بی نظیر است که اصول زیست پاکیزه را به بشریت تقدیم کرده است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: نقطه مرکزی این روش زندگی عبارت از جهاد در راه خدا و سرمایه‌گذاری در راه پرودگار متعال برای اعتلای کلمه الله، برای عمل به کتاب الهی و تحقیق سیره پیامبر اعظم (ص) است.

وی گفت: شاخص همه فضیلت‌ها در مکتب حسینی ارتقا داده شد. همه شاخص‌ها از جمله شاخص جوانمردی، ایثار، شجاعت، ازخودگذشتگی، محبت به خلق، امر به معروف و نهی از منکر، حراست از دین خدا، زیبایی‌های اخلاقی، محبت، رسیدگی به مردم، حسن خلق در مکتب حسینی ارتقا پیدا کرد.

حاج علی اکبری اضافه کرد: بی‌جهت نبود که همه انبیا در طول تاریخ چشم امیدشان به این نطقه مرکزی بود. حاصل کار انبیای الهی توسط خاتم النبیین(ص) در اختیار بشریت قرار گرفت اما نقطه‌ای حساس پیش آمد که نوعی بی وفایی در جامعه رخ داد و در این نطقه حساس، گویا خدمات همه پیامبران در معرض خطر قرار گرفت.

وی ادامه داد: اینجا بود که امام حسین(ع) وارد میدان شد و کاری کرد کارستان. سرمایه‌گذاری شگفت انگیزی کرد؛ اینجا مجاهدت می‌خواست؛ باید حق جهاد برآورده می‌شد و حسین (ع) مرد این میدان بود و اهل بیت و اصحاب وی کاری انجام دادند که هم زحمات پیامبران گذشته جبران شود و هم راه را به روی آیندگان نشان دهد.

امام جمعه موقت تهران به پیروی ملت ایران از مکتب حسینی به پرچم داری امام راحل (ره) اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران با نام اباعبدالله شروع شد و با همان نگاه امتداد پیدا کرد. ملت ما شاگردان شایسته‌ای برای مکتب اباعبدالله بودند. انقلاب و نظام ما بنیانش حسینی است و تاکنون بر اساس آموزه‌های حسینی تداوم یافته است. آموزه‌های حسینی را در رفتار شهدای انقلاب و شهدای مدافع حرم دیدیم. تداوم این نهضت با پیروی از مکتب حسینی ممکن است. هم حسینی الحدوث و هم حسینی البقاست.

وی گفت: این ملت حسینی، انشالله مقدمات را برای ظهور یادگار امام حسین (ع)، امام زمان(عج) آماده می‌کند. پیام امام حسین (ع) از لابه لای قرون هنوز شنیده می شود و این پیام در سراسر جهان فراگیر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =