۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۲
کد خبرنگار: 2241
کد خبر: 83466957
۰ نفر

برچسب‌ها

ناله های مادران البرزی در سوگ شیرخواره کربلا

کرج - ایرنا - البرز در ششمین روز از ماه محرم درسوگ طفل ۶ ماهه حضرت سیدالشهدا(ع) گریست، مادران همراه با کودکان شیرخواره خود در ۲۱۰ مکان این استان اجتماع عزاداری و سوگواری برپا کردند.

به گزارش ایرنا، امروز البرز غرق در عزا و ماتم است، مادران کودکان شیرخواره را به مجالس عزاداری حضرت علی اصغر(ع) آوردند تا همنوا با کاروان کربلا در سوگ طفل شهید کربلا ناله و گریه سردهند.

امروز در هیات های رزمندگان اسلام استان  البرز از جمله  نورالشهدای رزمندگان کرج واقع در مصلای نماز جمعه کرج، فاطمیون رزمندگان غرب کرج واقع در حسینیه فاطمیون ابتدای خیابان شهید رجایی حصارک کرج و عاشقان ثارالله رزمندگان شرق کرج واقع درآستان مقدس امامزاده حیدر(ع) کلاک آئین های عزاداری و سوگواری برگزار شد.

مادران، کودکان شیرخواره خود را روی دستان گرفتند و همنوا لالایی سردادند.

در این آیین باشکوه  که با سخنرانی و مداحی همراه بود، نذرنامه توسط مادران حاضر نیز قرائت شد. حضور نوزادان و کودکان با پوشش های سبز و پیشانی بندهایی با مضمون یا حضرت علی اصغر(ع)، حال و هوای خاصی به این محفل معنوی بخشیده بود.

همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد حضرت علی اصغر(ع ) در روز عاشورا از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگری همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه ، افغانستان و... همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می شود.
این همایش از سال های آغازین دهه ۸۰ در تهران آغار و به مرور در سایر شهرها نیز گسترش یافت.

برای برگزاری این مراسم مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) نیز تشکیل شد.
در سال ۱۳۹۰ این همایش در بسیاری از روستاها، ۸۰۰ شهر ایران و کشورهای دیگر گسترش یافت.

در این همایش مادران و کودکان شیرخوار شرکت می کنند و تعداد شرکت کنندگان در آن چندصدهزار نفر تخمین زده شده است.

۷۴۱۱/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =