هم‌نوایی شیرخوارگان در آستارا با طفل عطشان کربلا

آستارا - ایرنا - همایش شیرخوارگان حسینی با حضور پرشور مادران، کودکان و نوزادان در مساجد شهرهای آستارا و لوندویل برگزار شد و شرکت کنندگان، به یاد طفل عطشان کربلا علی اصغر (ع) عزاداری کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا روز جمعه در همایش شیرخوارگان حسینی در مسجد فاطمه زهرا (س) این شهر گفت: حضرت علی اصغر (ع) سند حقانیت واقعه کربلاست و امام حسین (ع) هرگز برای به دست آوردن حکومت و قدرت قیام نکرد و حضور فرزندانش در صحنه خونین کربلا، موید این نکته است. 

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: قیام امام به منظور ترویج عدالت، امر به معروف و نهی از منکر بود و حضرت فاطمه و زینب کبری (س) بهترین الگوها برای بانوان جامعه اسلامی هستند. 

 وی بیان کرد: اگر مادران می خواهند فرزندان آنها سربازان راستین امام زمان (عج) باشند، از تربیت دینی و قرآنی مبتنی بر سیره و سبک زندگی اهل بیت (ع) غافل نشوند و پیام شیرخوارگان، تربیت اخلاقی فرزندان با هدف زمینه سازی ظهور منجی است. 

در این همایش، مادران عزادار با بستن سربندها و پوشاندن لباس های متحد عزا به فرزندان خود شرکت کرده بودند و به صورت دسته جمعی زمزمه می کردند؛ یا صاحب الزمان! فرزندم را نذر یاری قیام تو می کنم؛ او را برای ظهور، نزدیک خود برگزین و حفظ کن!

تعدادی از خیران شهرهای آستارا و لوندویل با توزیع احسان و نذورات، عشق و علاقه خود را به امام حسین (ع) و یاران باوفایش ابراز کردند و نوزادان قرار گرفته بر دست های مادران، یاد آور اتمام حجت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با کفار در میدان کربلا بود.

مداحی و سینه زنی در سوگ شهادت طفل شش ماهه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از دیگر بخش های این آئین معنوی بود. 

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۸۷ مسجد در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =