همایش شیرخوارگان حسینی در خوزستان برگزار شد

اهواز-ایرنا- همایش شیرخوارگان حسینی امروز جمعه ( ششم محرم) همزمان با سراسر کشور در نقاط مختلف خوزستان با حضور پرشور عزاداران حسینی برگزار شد.

به گزارش ایرنا این مراسم معنوی امروز جمعه در حسینه ها، بقاع متبرکه و مصلا های هر شهرستان با حضور پرشور  مادران و کودکان  عزادار  حسینی برگزار شد.

 این آیین در نقاط مختلف اهواز از جمله حرم علی بن مهزیار اهوازی، مساجد  و مصلای مهدیه امام خمینی (ره) و در حسینیه ثارالله و حرم سبزقبا(ع) دزفول رگزار شد.

در مراسم حزن و اندوه شهادت حضرت علی اصغر (ع) مادران و کودکان با پوشیدن لباس عزا و پیشانی بندی به نام علی اصغر (ع) و با در آغوش گرفتن کودکان خود  به یاد کودک شش ماهه شهید امام حسین (ع) اشک ماتم می ریزند و ارادت و همدردی و سوگ خود را در روز شهادت کوچکترین شهید کربلا به تصویر می کشند.

در این آیین مادران کودکان خود را بر روی دست به سوی آسمان بالا می برند و یا در گهواره ای که با پارچه های سبز متبرک  و نذر شده تزیین شده است قرار می دهند و از خداوند سعادت دنیا و آخرت فرزند خود را در زیر سایه کرامت و محبت امام حسین (ع) و ائمه اطهار  طلب می کنند.

این مراسم هر ساله با یاد و گرامیداشت مقام شهید شش ماهه کربلا علی اصغر (ع) در خوزستان و نقاط مختلف کشور در روز ششم ماه محرم برگزار می شود.

همایش  شیرخوارگان حسینی در شوش برگزار شد

همایش شیرخوارگان حسینی امروز جمعه از ساعت ۹ میزبان مادران و شیرخوارگانی بود که با زمزمه لالایی برای علی اصغر با رباب همدردی کردند.
در این آیین که درمحل شبستان شمالی حرم مطهر حضرت دانیال نبی (ع) برگزار شد، مداحان (حسین پورنعمت و یاسرسواری و سخنرانی حجت الاسلام امیری ) به مرثیه خوانی پرداختند و مادران، فرزندان شیرخوار خود را با فرهنگ حسینی آشنا کردند.
ماهیت این حرکت واقع‌ گویی حادثه عاشوراست، آن هم با نقطه عطف و محوریت شهادت حضرت علی اصغر (ع)، در این مراسم قصه یک اتفاق بزرگ که در هزار سال پیش اتفاق افتاده است برای مردم بازگو شد.
مادران با حضور در این مراسم نوزادان‌ خود را با لباس سبز به عنوان نماد پرچم علوی و با پیشانی ‌بند «یا صاحب‌الزمان (عج)»، «یا علی‌اصغر حسین (ع)»، «یا حسین (ع)» و «یا رقیه (س)» نذر قیام صاحب‌ الزمان (عج) کرده و فرزندان خود را با فرهنگ مهدوی بزرگ می‌ کنند.
این مراسم باهمت اداره اوقاف وامور خیریه،هیات رزمندگان اسلام، آستان مقدس حضرت دانیال نبی(ع) ومهد قرآن  الزهرا(س) شهرستان شوش برگزارشد.

۷۱۵۸/۳٠۲۲/۷۲۸٠

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =