همایش شیرخوارگان حسینی در سراسر آذربایجان‌غربی برگزار شد

ارومیه - ایرنا - همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر میهن اسلامی و در ششمین روز از ماه محرم با حضور گسترده مردم و مادران شیفته اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) در بیش از ۷۰ نقطه آذربایجان‌غربی برگزار شد.

در این آیین که علاوه بر بسیاری از مساجد شهر ارومیه و دیگر شهرهای آذربایجان‌غربی، در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه با حضور پرشور مادران عزادار حسینی برگزار شد، مادران سیاه‌پوش درحالی‌که کودکان خود را با لباس‌های سبز و سفید در آغوش داشتند و سربندهایی با مضامین یا حسین (ع) و یا ابوالفضل (ع) بسته بودند، در شهادت کودک شیرخوار امام حسین (ع) در کربلا، اشک ماتم ریختند.

در این آیین ها سخنرانان مذهبی، ائمه جمعه و جماعت در ارتباط با فلسفه قیام کربلا و اهداف متعالی و آرمان‌های امام حسین (ع) در قیام علیه ظلم و جور و تجاوز یزیدیان سخنرانی کردند.

برگزاری مراسم لالایی علی اصغر، مداحی و سینه زنی از جمله آیین‌هایی بود که با حضور مادران و اقشار مردم برگزار شد.

نظیر این مراسم در اکثر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی برگزار شد و طی آن اقشار مردم مراتب اخلاص و ارادت خود را نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ابراز داشتند.

آیین شیرخوارگان حسینی در چند سال گذشته به طور منظم در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌شود که همه ساله استقبال زیادی از این مراسم صورت می گیرد.

حضرت علی اصغر (ع) فرزند ۶ ماهه حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورای سال ۶۱ میلادی به دست حرمله یکی از سپاهیان عمربن سعد به شهادت رسید.

این در حالی بود که امام حسین (ع)، این فرزند ۶ ماهه خود را برای طلب آب و سیراب کردن به میدان نبرد آورده بود.

در روز عاشورای سال ۶۱ میلادی سپاهیان اموی به سرکردگی عمر بن سعد، امام حسین (ع) و ۷۲ یار باوفای آن حضرت را به شهادت رساندند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =