۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83466907
۰ نفر

برچسب‌ها

همایش شیرخوارگان حسینی در میامی برگزار شد

شاهرود - ایرنا - همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در نخستین جمعه ماه محرم الحرام با اجتماع عظیم مادران و شیرخوارگان حسینی در حسینیه اعظم میامی  برگزار شد.

در نخستین جمعه از ماه محرم که به عنوان روز جهانی حضرت علی اصغر(ع) نام گرفته است جمعی از مادران و کودکان میامی در سوگ کودک ۶ شش ماهه کربلا به عزاداری پرداختند.

  در این آئین مادران فاطمی با پوشاندن لباس‌های هم شکل به نوزادان و بستن سربند نام حضرت علی اصغر(ع) و شهدای کربلا عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت (ع) به تصویر کشیدند.

در همایش شیرخوارگان مادران با گذاشتن کودکان خود بر روی دستها در ماتم طفل شیرخواره کربلا اشک ماتم ریختند. 

حضور نوزادان و کودکان با لباس های سبز و با نوای "جانم علی اصغر" جلوه ای خاص به این همایش داده بود .

یکی از مادران شرکت کننده در همایش شیرخوارگان حسینی با چشمانی پر اشک در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : باید با الگو پذیری از واقعه کربلا و کودک ۶ ماهه درس آزادگی و شجاعت را به فرزندانمان یاد دهیم .

زهرا نوروزی با بیان اینکه امام حسین (ع) برای احیای دین هستی خویش را فدا کرد تصریح نمود : ما وظیفه داریم از دوران شیرخوارگی به کودکان خود بیاموزیم چگونه دلباخته مکتب اهل بیت(ع) باشند.

مداحی، حمل گهواره حضرت علی اصغر(ع)، قرائت زیارت عاشورا، مرثیه سرایی و سخنرانی از بخش های مختلف همایش شیرخوارگان حسینی بود .

همایش شیرخوارگان حسینی در بیشتر روستاهای بخش کالپوش و مرکزی نیز همزمان با سراسر کشور برگزار شد. مردم میامی همه ساله با آغاز ماه محرم، با نوای "یاحسین ، یاحسین " با برگزاری آئین های مختلف ازجمله علم برداری و اجرای آیین حسن ،حسین  اوج ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان می دهند.

میامی با جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزارتن با دوبخش مرکزی وکالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد .

۷۳۵۷/۶۱۶۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط