۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۹
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 83466866
۰ نفر

برچسب‌ها

تمام حجاج آذربایجان‌غربی از سرزمین وحی بازگشتند

ارومیه- ایرنا- معاون سازمان حج و زیارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه امسال تعداد زائران حج این استان هشت درصد افزایش یافته بود، گفت: در موسم حج امسال سه هزار و ۱۱۰ نفر از این استان به سرزمین وحی مشرف شده‌بودند که همه آنان به کشور بازگشتند.

شاهین حق‌شناس روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۱۱۶ نفر عوامل اجرایی این زائران را همراهی می‌کردند، افزود: این زائران در قالب ۲۱ کاروان به حج تمتع مشرف شدند.
وی با اشاره به اینکه زائران این استان توسط شرکت 'هواپیمایی ایران ایر' اعزام شدند، بیان کرد: پروازهای رفت این زوار از فرودگاه ارومیه به فرودگاه جده و پروازهای برگشت نیز از مدینه منوره به ارومیه انجام شد.
وی ادامه داد: برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای آسایش حجاج ایرانی در سال جاری انجام شد و هتل‌ها، خودروهای حمل و نقل عمومی و هواپیماهای در نظر گرفته شده از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است.
معاون سازمان حج و زیارت آذربایجان‌غربی بیان کرد: امسال مدیریت سه هتل به عوامل اجرایی آذربایجان‌غربی واگذار شده بود که ۲ هتل در مکه مکرمه و یک هتل در مدینه منوره قرار داشت.
حق‌شناس اعلام کرد: آذربایجان‌غربی به لحاظ تعداد زائر رتبه هشتم کشوری را در بین سایر استان‌های کشور داراست.

وی بیان کرد: زائران آذربایجان‌غربی از روز هشتم تا سیزدهم ماه جاری در قالب ۱۳ پرواز به ارومیه بازگشتند.
همه ساله موسم حج در ماه ذیحجه انجام می‌شود و میلیون‌ها زائر از کشورهای مختلف دنیا برای انجام حج تمتع به سرزمین وحب اعزام می‌شوند.
ایرانیان در سال ۱۳۹۵ به علت تیرگب روابط با عربستان به حج تمتع اعزام نشد ولب از سال ۱۳۹۶ تشرف از ایران به حج تمتع از سر گرفته شد.
۹‪۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =