۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83466856
۰ نفر

برچسب‌ها

همایش شیرخوارگان حسینی در ۱۵ بقعه متبرکه گیلان

رشت - ایرنا - در نخستین جمعه ماه محرم، همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در ۱۵ بقعه متبرکه و امام زادگان شاخص شهرستان های مختلف استان گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این همایش با هدف رساندن پیام مظلومیت طفل شش ماهه کربلا با حضور مادران و نوزادان شیرخوار با نوحه خوانی، سینه زنی و گهواره گردانی برگزار شد.

همایش شیرخوارگان حسینی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشوراست که به یاد کودکان شهید در روز عاشورا، از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگر هر ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می شود.

همزمان با آغاز ماه محرم ویژه برنامه های بصیرت عاشورایی از روز گذشته با شعار کرامتنا الشهاده با هدف جلوگیری از ورود انحرافات و خرافات به مکتب عاشورا، اجرای امینانه نیات واقفان، تبیین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت فقیه در جامعه در ۵۰۰ بقعه متبرکه و امام زاده گیلان به اجرا درآمد.

اجرای برنامه های فرهنگی و تبلیغی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات روضه خوانی، عزاداری و اطعام، سخنرانی و عزاداری در شب‌ های دهه محرم، برگزاری تجمع بزرگ لبیک یا حسین‌ (ع) ، برنامه شیرخوارگان حسینی‌، همایش نوجوانان حسینی‌، برگزاری برنامه رهروان زینبی (س) ویژه بانوان و برپایی نماز ظهر عاشورا از جمله ویژه برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در امام زادگان استان گیلان است.

امام حسین (ع) و ۷۲ یار باوفای ایشان در روز دهم ماه محرم سال ۶۱ هجری قمری در صحرای کربلا به شهادت رسیدند و حدود ۱۴ قرن است که شیعیان و آزادیخواهان جهان این روز را عزاداری می کنند.

استان گیلان دارای افزون بر ۹۴۰ بقعه متبرکه است.

۷۲۸۶/۲۰۰۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =