۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۹
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83466851
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای طرح کاروان سلامت  هلال احمر گیلان در رودبار

رشت - ایرنا- مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت: طرح کاروان سلامت و معیشت این جمعیت در مناطق کم برخوردار شهرستان رودبار اجرا شد.

مهدی ولی پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای کاروان سلامت و معیشت در منطقه داماش رودبار ، ۲۳۰ نفر از ساکنان این منطقه توسط پزشکان عمومی و متخصص ویزیت شدند و  ۶۰ میلیون ریال داروی رایگان بین بیماران توزیع شده است.

وی اظهار داشت: در اجرای طرح کاروان سلامت و معیشت هلال احمر، به منظور حمایت و کمک به قشر کم برخوردار، ۲۵ نفر از داوطلبان این جمعیت شامل سه پزشک متخصص داخلی ، اعصاب و روان و زنان و زایمان ، دو پزشک عمومی و دندانپزشک ، پیراپزشکان ، اعضای داوطلب و کارکنان به روستای داماش  رودبار اعزام شدند .

وی خاطر نشان کرد: ویزیت رایگان ، آموزش امداد و کمک های اولیه  ، آموزش محیط زیست و مشاوره زنان سرپرست خانوار ، توزیع سبدهای کالا و بسته های حمایتی در قالب لوازم التحریر به کودکان و بازدید از خانواده های شهدا و خیر محلی از برنامه های این کاروان بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان داشت: دو سازمان مردم نهاد لبخند جاوید مهر و جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست نیز این کاروان را همراهی کردند و آموزش محیط زیست و مشاوره به زنان سرپرست خانوار از فعالیتهای این دو نهاد مردمی است.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح ارمغان مهر و کمک به کودکان نیازمند نیز بسته های مختلف آموزشی و غذایی و زیستی شامل ۲۵ بسته کیف و لوازم التحریر ، ۲۰ ست بهداشتی و ۲۰ سبد کالا به ارزش ریالی ۸۵ میلیون ریال نیز بین افراد کم درآمد توزیع شده است.

 افتتاح خانه هلال روستای داماش

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: خانه هلال روستای داماش رودبار نیز با حضور و همکاری بخشدار و رئیس شورای روستا افتتاح شد.

بهزراد پرستش اظهار داشت: تمامی فعالیت های خانه های هلال، داوطلب محور بوده و از ظرفیت های انسانی موجود در شهر و روستا بر اساس  دریافت آموزش های صحیح امدادی انجام می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری ها ،  بخشداری ها  و دهیاری ها در صورت تمایل و در اختیار قرار دادن فضای لازم می توانند با کمک هلال احمر و اطلاع رسانی در سطح شهر و روستا و ارائه آموزش های امدادی هلال احمر برای توانمند سازی ساکنان محله و شهر استفاده کنند تا در صورت وقوع حوادث تا رسیدن نیروهای امدادی ، امدادگر محل سکونت خود باشند.

۷۲۸۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =