وزیر کشور وارد قصرشیرین شد

قصرشیرین- ایرنا- عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور روز جمعه به منظور بازگشایی مرز خسروی در راس هیاتی وارد شهرستان قصرشیرین شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، وزیر کشور قرار است در بدو ورود بعد از استقبال رسمی مسئولان از مرز پرویزخان بازید و سپس به مرز رسمی خسروی عزیمت کند.

رحمانی فضلی همچنین قرار است از مجموعه پایانه و مرز رسمی خسروی بازدید کند.

در این سفر معاون امنیتی وزیر، فرماندهان ارشد نظامی ، استاندار کرمانشاه، نمایندگان استان و جمعی از مسئولان وی را همراهی می کنند.

هم اکنون به طور میانگین روزانه سه هزار مسافر و زائر عراقی از طریق مرز خسروی به ایران و عراق تردد می کنند.

شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد. 

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا نیز ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد. 

عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و این مجموعه در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید. 

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است. 

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

۳۰۱۲/۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =