۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۶
کد خبرنگار: 877
کد خبر: 83466825
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وزیر خارجه اندونزی: خواستار اجرای کامل برجام هستیم

جاکارتا- ایرنا- وزیر خارجه اندونزی با تاکید بر حل اختلافات در منطقه خاورمیانه از طریق گفت‌وگو تاکید کرد که ما خواهان اجرای کامل برجام از سوی طرفین هستیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا؛ رتنو مرسودی وزیر خارجه اندونزی پس از دیدار با محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه اندونزی خواستار خاورمیانه منطقه‌ای با ثبات و امنیت و دارای رفاه است، تصریح کرد: ما معتقدیم صلح جهانی بدون صلح خاورمیانه قابل دستیابی نیست و اندونزی از همه کشورها می‌خواهد برای برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه تلاش کنند.

وزیر خارجه اندونزی افزود: اختلافات در خاورمیانه از طریق گفت وگو و با رعایت اصولی از جمله احترام به حاکمیت کشورها عدم دخالت در امور داخلی کشورها باید حل و فصل شود.

 مرسودی تصریح کرد: اندونزی خواستار اجرای کامل برجام است و امیدوار است و این توافق نامه بین المللی به طور کامل توسط طرفین اجرا شود.

 وزیر امور خارجه اندونزی تاکید کرد: فلسطین موضوعی است که همواره باید مورد توجه افکار عمومی قرار بگیرد  و اندونزی همواره اعلام کرده که راهکار دو کشوری در موضوع فلسطین تنها راهکاری است که می‌تواند به صلح و امنیت پایدار منجر شود.

وی درباره محورهای گفت‌وگوهای امروز  اظهار داشت: در این جلسه در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه با یکدیگر به تبادل نظر کردیم.

 وزیر خارجه اندونزی افزود: در این دیدار در حوزه روابط دوجانبه و آخرین فعالیت‌های مشترک و همکاری‌ها، برگزاری پنجمین دوره نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های کنسولی که در ۲۳ آگوست ۲۰۱۹ برگزار شد، همچنین گفت‌وگوهای دو کشور در حوزه حقوق بشر که در ماه سپتامبر برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی به اندونزی در آگوست ۲۰۱۹،  سفر هیات پارلمانی اندونزی به ایران در اواسط ماه آگوست گذشته را از جمله تحولات در توسعه روابط دو کشور عنوان کرد.

مرسودی با استقبال از پیشرفت همکاری دو کشور در حوزه توانمندسازی بانوان اظهار داشت: ماه آوریل گذشته نشستی با عنوان توانمندسازی اقتصادی بانوان در اندونزی برگزار شد که ایران هم در آن حضور یافت.

 وزیر خارجه اندونزی گفت: نشست مجمع همکاری دو کشور در حوزه بهداشت را برگزار کردیم که قرار است دور آتی آن در ایران برگزار شود.

وی با اعلام حمایت از همکاری اندونزی و ایران در حوزه بهداشت به ویژه تجهیزات پزشکی و دارویی افزود: در این سفر همچنین هیات فناوری نانو از جمهوری اسلامی ایران هم به اندونزی سفر کرد.

مرسودی با اشاره به تلاش های دو کشور  برای توسعه مناسبات اقتصادی گفت: در دیدار با همتای ایرانی خود در خصوص مباحث منطقه ای و بین المللی از جمله امور مربوط به خاورمیانه گفت‌وگو کردیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =