تحریف و ترویج خرافات، خطر بزرگی برای عزاداری حسینی است

خرم‎آباد - ایرنا - نماینده ولی‎فقیه در لرستان و امام‎جمعه خرم‎آباد گفت: نخستین خطر بزرگی که مجالس عزاداری را تهدید می‌کند، تحریف و ترویج خرافات است.

آیت الله سید احمد میرعمادی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه انگلیسی‌ها از روز اول با نهضت امام حسین (ع) از طریق تحریف و خرافه مقابله کردند، اظهار داشت: خطر دومی که امروز مجالس و محافل حسینی را تهدید می‌کند تمسخر، استهزا و زیر سوال بردن نهضت حسینی است و این مکر آمریکا است.

وی با بیان اینکه همه باید در برابر خرافات و بدعت و استهزای نهضت امام حسین (ع) مقاومت کنیم،گفت: استکبار جهانی در قالب طنز، زیرسؤال بردن و مسخره کردن، درصدد است که تأثیرگذاری مراسمات عزاداری را از بین ببرد که با شروع محرم حجم این کلیپ‌ها بیشتر هم شده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز مداحان باید مواظب اشعار و لحن خود باشند،افزود: دشمن پول خرج می‌کند تا با لطایف الحیل امام حسین (ع) را از ما بگیرد، دشمن می‌خواهد عشق مردم به امام حسین (ع)را کمرنگ کند. مبادا کوتاهی صورت گیرد و اجتماعات ضعیف شود.
وی گفت: توطئه انگلیسی به سمت بدعت و خرافات و موریانه‌ای عمل کردن و توطئه آمریکا برای بی اثر کردن نهضت حسینی است ما باید محکم عزای امام حسین (ع) را با شور و شعور برگزار کنیم.

آیت الله میرعمادی اظهار کرد: فرق ماه محرم با سایر ماه‌ها در این است که در این ماه انسجام ولایی شکل می‌گیرد، همه مردم زیر یک پرچم قرار می‌گیرند، همه دل‌ها عشق به یک نفر دارند، همه شعارها یک شعار است و آن شعار امام حسین (ع) است.
وی با تاکید بر اینکه ماه محرم و عاشورا زمینه ساز ظهور یگانه منجی عالم بشریت امام زمان (عج) خواهد بود، عنوان کرد:  بزرگترین انسجام در ماه محرم است و باید این حرکت عظیم حسینی (ع) به نهضت جهانی مهدوی وصل شود و خود را برای این جهت آماده کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: محبت اهل‌بیت(ع) سرمایه بزرگی برای ما است که امروز دشمن را به ستوه آورده، از زمانی که مردم نیجریه محب اهل‌بیت شدند، حکومت نیجریه درمانده شده است.
وی بیان کرد: عاشورا و اربعین دومین سرمایه ما هستند که انقلاب اسلامی را پیروز کردند، امروز بزرگترین تجمع در عالم در اربعین اتفاق می‌افتد که همه اقشار جامعه از اقصی نقاط دنیا گرد یکدیگر می‌آیند.
امام جمعه خرم آباد اضافه کرد: برخی افراد نادان می‌گویند ما باید این تجمعات عاشورا را مدیریت کنیم، مگر شما این افراد را دعوت کرده‌اید که بخواهید مدیریت کنید.
آیت‌الله میرعمادی گفت: اشک مردم بر امام حسین(ع) یکی دیگر از سرمایه‌های معنوی ماست که افراد منافق را به ستوه درآورده است؛ همین اشکی که می‌خواهند آن را از بین برند ولی نمی‌توانند و می‌بینیم که عالمان بزرگی مثل امام بزرگوار برای فرزند خود اشک نمی‌ریزد اما برای امام حسین(ع) با افتخار گریه می‌کند.

هیات های عزاداری سرمایه های معنوی هستند
وی رمز ماندگاری هیات های مذهبی را در اخلاص، معرفت و محبت دانست و افزود: یکی دیگر از سرمایه‌های معنوی هیات‌های عزاداری است که از بدو حادثه کربلا شروع شده و تا به امروز ادامه داشته است؛ اخلاص به عزاداری‌ها برکت می‌بخشد.
آیت‌الله میرعمادی با اشاره به دوراندیشی و درایت بی‌نظیر مقام معظم رهبری در شکل‌دهی پیاده روی اربعین، عنوان کرد: البته این کار سابقه داشته ولی آن کسی که به پیاده روی اربعین شکل داد و هویت بخشید مقام معظم رهبری بود آن هم در شرایطی که داعش در عراق مستقر بود و سلاح در اختیار داشت و انفجار ایجاد می‌کرد.
وی بیان کرد: برخی می‌گفتند جلوی این کار را بگیرید که خطری جدی مردم را تهدید می‌کند ولی رهبر گفت هیچ اتفاقی نمی افتد و نیفتاد.
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: دشمنان می‌خواهند با ایجاد کینه و بحث‌های عرب و عجم، اختلاف ایجاد کنند ولی ما باید همه تحت یک شعار واحد پیش برویم.
وی با بیان اینکه خیمه امام حسین(ع) خیمه مقاومت، عزت و تربیت و اخلاق است،گفت: ما در گام دوم انقلاب به اخلاق و معنویت نیازمندیم و باید تلاش کنیم که این نهضت خونین امام حسین(ع) را به نهضت امام مهدی(عج)برسانیم.
آیت‌الله میرعمادی خاطرنشان کرد: تاکنون چهار مرحله از انقلاب سپری شده و یک مرحله دیگر باقی مانده است، در تمام آن چهار مرحله پیروز شدیم درحالی که می‌گفتند امکان پیروزی وجود ندارد.
وی عنوان کرد: مرحله اول انقلاب، رویارویی با طاغوت بود که با مشت و دست خالی پیروی شدیم، مرحله دوم رویارویی با منافقین و ضدانقلاب‌ها بود، که با وجود ترورها و کارشکنی‌ها باز هم انقلاب پیروز شد.
آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: مرحله سوم رویارویی با صدام متجاوز بود در نهایت ما موفق شدیم، مرحله چهارم رویارویی با فتنه گران داخلی بود که خارج نشینان و ضدانقلابها چمدانهای خود را برای بازگشت به ایران بسته بود و می‌گفتند انقلاب تمام شده ولی باز هم بر آنها غلبه کردیم.
وی گفت: امروز در مرحله پنجم قرار داریم و آن رویارویی با شیطان اصلی و استکبار جهانی است که قطعاً پیروزیم چون نشانه‌های پیروزی دیده می‌شود.


در گام دوم انقلاب باید به سوی تمدن اسلامی برویم
امام جمعه خرم آباد گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند که ما در گام دوم انقلاب باید به سوی تمدن اسلامی و آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) برویم و این در حال شکل گیری است.
آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه برخی افراد که به دنبال مدیریت عزاداری‌ها هستند اشتباه می‌کنند، این مدیریت امام حسین (ع) است، افزود: جز نام امام حسین (ع) چیز دیگری نمی‌تواند این اجتماع عظیم را به وجود آورد.
وی افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر تحقق بخش آرمان حسینی (ع) هستند.
وی با بیان اینکه بر اساس آموزه‌های دینی برترین عمل آن است که سه خصوصیت داشته باشد، عنوان کرد: اولین خصوصیت این است که انجام آن از همه مشکل تر و دشوار تر باشد، دومین خصوصیت این است که دارای مصلحت بیشتر و مهم‌تر باشد و سومین خصوصیت، چیزی که اثرش پایدار تر و فایده اش ماندگار تر باشد.
 

جوهره قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: در میان واجبات الهی، هیچ واجبی به اندازه امر به معروف و نهی از منکر مشقت ندارد.
آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر اساس تمام واجبات الهی است، افزود: اثر هیچ عملی به اندازه امر به معروف و نهی از منکر نیست.
وی با اشاره به اینکه در روایات آمده که امر به معروف و نهی از منکر، دعوت مردم به توحید و مبارزه با طاغوت است، بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر مبارزه با ظلم، فساد و تبعیض است.
امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر ریشه کن کردن جور، ستم و در مقابل اقامه عدل است، عنوان کرد: جوهره قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است.
وی با تاکید بر اینکه امروز بعضی‌ها می‌خواهند دین را وارونه جلوه بدهند، گفت: تبهکاران و مفسدان امروز طلبکار، مؤمنان، مجاهدان و رزمندگان بدهکار هستند، عده‌ای راحت طلب و فرصت طلب که درد دین ندارند و همیشه دنبال اسلام آمریکایی هستند امروز طلبکار هستند و آنهایی که در دوران دفاع مقدس رزمنده بودند، از اول انقلاب پای نظام بودند، خون دادند و سینه را برای ولایت سپر کرده اند بدهکار رفاه طلبان شده اند.
آیت الله میرعمادی گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به جامعه بی تفاوت باشیم و همه مردم سوار بر یک کشتی هستند اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند جای قاتل و مقتول، ظالم و مظلوم عوض نشود، اینجاست، عده‌ای می‌خواهند که جای ظالم و مظلوم عوض شود و توطئه و شیطنت می‌کنند.
 

باید در مقابل اسلام آمریکایی مقابله کنیم
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه امروز مأموریت داریم که در برابر اسلام آمریکایی، رفاه طلبان، مفسدان، ظالمان و استکبار جهانی استقامت کنیم، گفت: مقاومت در برابر ظلم، فساد و تبعیض امروز وظیفه ما است.
وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری از امران به معروف و ناهیان از منکر چهار انتظار دارند، تصریح کرد: تذکر لسانی و انتخاب بهترین شیوه برای امر به معروف و نهی از منکر، همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر، داشتن روحیه نقادانه و مطالبه گری با حفظ حرمت، بصیرت و شناخت معروف‌ها و منکرها از جمله این انتظارات است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: مهم‌ترین مصادیق معروف‌ها، اعتلای فرهنگ دینی، سلامت محیط اخلاقی، سلامت محیط خانوادگی، تکثیر نسل و تربیت فرزند، رونق دادن به اقتصاد و تولید، همگانی کردن اخلاق اسلامی، گسترش علم و فناوری، استقرار عدالت قضائی و اقتصادی، مجاهدت برای اقتدار ایران و نظام هستند.
آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه تبعیت از ولایت مهم‌ترین مصداق معروف است، عنوان کرد: تلاش برای وحدت اسلامی و تلاش برای پیشرفت جامعه نیز از دیگر مصادیق مهم معروف‌ها هستند.
وی یادآور شد: همچنین بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، ابتذال اخلاقی، کمک به دشمنان اسلام، تضعیف نظام اسلامی، فرهنگ اسلامی، اقتصاد جامعه، علم و فناوری، قانون شکنی از مصادیق منکر است.
امام جمعه خرم‌آباد اظهار کرد:مقام معظم رهبری می‌فرمایند که امروز بزرگترین معروف حفظ نظام اسلامی و بزرگترین منکر استکبار جهانی است.
آیت الله سید احمد میرعمادی ادامه داد: ماه محرم، ماه وحدت امت اسلامی با نام حسین بن علی (ع) است، ماه معرفت و ماه بصیرت و آشنایی با دین خداست.
وی با تاکید بر اینکه ماه محرم، ماه به اهتزاز درآمدن پرچم توحید با خون امامت و ولایت است، افزود: ماه محرم ماه عظیمی است و باید در این ماه در زیر سایه امامت و ولایت قرار بگیریم.
وی گفت: در عالم بزرگ‌ترین اجتماع، اجتماع حسینی و بالاترین شور، شور حسینی است و تنها پرچمی که می‌تواند همه را دور خود جمع کند پرچم حسینی است.
وی ادامه داد: ما سرمایه‌های معنوی فراوانی داریم، باید قدرش را بدانیم. یکی از سرمایه‌های بزرگ ما محبت اهل بیت عصمت و طهارت است که در دل ماست.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان اضافه کرد: امروز مهمترین مسئولیت ما هدایت دینی و استقامت جمعی است. مردم را به سوی خدا هدایت کنیم و دعوت به سوی توحید داشته باشیم تا مردم به خدا نزدیک شوند.
وی گفت: آرمان امام حسین (ع)در تشکیل حکومت اسلامی شکل گرفت و حرکت امام حسین (ع)به سوی تمدن اسلامی در سایه انقلاب اسلامی خود را نشان می‌دهد.
آیت الله میرعمادی در گایان این گفت و گو اظهار داشت: برخی می‌گویند این همه برای نذورات خرج می‌شود بدهند به فقرا، مگر در هیاتی‌ها چه کسانی هستند!؟ مگر فقرا نیستند، این همه مجالس و حسینیه‌ها است که اسلام را زنده نگه داشته است، حواسمان جمع باشد.
۳۲۱۰/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها