شیرخوارگان استان مرکزی با کوچکترین سرباز امام حسین(ع) همنوا شدند

اراک - ایرنا - شیرخوارگان استان مرکزی و شهرستان اراک روز جمعه همزمان باسراسر کشور در ششمین روز از ماه محرم و در همنوایی با شهید شش ماهه دشت کربلا، گردهم آمدند.

به گزارش ایرنا، این آیین به منظور پاسداشت مقام حضرت علی اصغر (ع) شهید شش ماهه واقعه دشت کربلا، بیان مظلومیت ،فداکاری ها و جانبازی های امام حسین (ع) و اهل بیت آن حضرت روز جمعه در نقاط مختلف استان مرکزی برگزار شد. 

در مصلای بزرگ اراک، مادران عزادار حسین (ع) با پوشاندن لباس‌های محرم و بستن سربندهای سبز یا حضرت علی‌اصغر (ع) ویا حضرت علی‌اکبر (ع) به پیشانی نوزادان خود به سوگواری پرداختند و یاد و نام حضرت سیدالشهدا و یاران باوفایش را زنده گرامی داشتند. 
در این آیین معنوی مداحان و مرثیه‌سرایان در رثای اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، مرثیه‌سرایی کردند و مردم نیز به یاد حضرت علی‌ اصغر (ع) اشک ماتم ریختند و مادران عزادار حسینی نیز با خواندن لالایی یاد شهید خردسال مظلوم دشت کربلا حضرت علی‌ اصغر (ع) را گرامی داشتند. 
مادران با چشمان اشک آلود و چهره های غمگین با یک دست فرزندان شیرخوار خود را بالای سرگرفته بودند و با دست دیگر برای غربت سالار شهیدان به سر و صورت می زدند. 
نظیر این آیین در تمامی شهرستان های استان مرکزی برگزار شد.

۳۰۱۷/۳۰۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =