نماینده مجلس، گشایش در فضای سیاسی دانشگاه‌ها را خواستار شد

شیراز- ایرنا- نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گشایش در فضای سیاسی دانشگاه‌ها را خواستار شد و گفت: اگر بنا است شور و انگیزه انتخاباتی به‌وجود آوریم باید از دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاهی آغاز کنیم.

بهرام پارسایی شامگاه پنجشنبه ۱۴شهریورماه در جلسه شورای اداری استان فارس که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد، به اهمیت رونق انتخابات در اسفندماه پیش‌رو اشاره کرد.

بهرام پارسایی عنوان کرد: انتخابات زمانی رونق می‌یابد که آن مراکز دانشگاهی به‌مثابه پیشگامان انتخابات به‌صورتی فعال در این حوزه وارد شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینکه چه کسی در انتخابات رای بیاورد، اهمیتی ندارد، مهم این است که در شرایط فعلی کشور، مشارکت مردم که مهم‌ترین و بزرگترین پشتوانه نظام است، فزونی یابد.

پارسایی بیان داشت: این وضعیت به‌گونه‌ای است که حتی دانشگاه شیراز به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اجازه سخنرانی یا برگزاری مراسمات یا جلسات را نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه نمایندگان فعلی مجلس به‌صورت رسمی تا ۷ خردادماه ۱۳۹۹ نماینده مردم و مطالبه‌گر حقوق آن‌ها هستند، ابراز داشت: وزارت علوم و مخصوصاً دانشگاه‌های مادر را دریابید. این موضوع تا بدانجا اهمیت دارد که مسئولان در سالن جلسه را بر روی دانشجویان قفل کرده‌اند؛ این بدان معناست که روسای دانشگاه‌ها تصمیم‌گیرنده نیستند یا اگر هستند بسیار بد تصمیم‌ می‌گیرند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر نماینده مجلس نتواند در دانشگاه سخنرانی کند، واضح است که دیگر سیاسیون نیز هرگز نخواهند توانست به دانشگاه‌ها وارد شوند. 

وی با بیان اینکه به نحوه مدیریت ها در این حوزه ایراد جدی وارد است، اظهار داشت: شنیدن صحبت‌های تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه شیراز به‌عنوان دانشگاه مادر، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی شیراز درخصوص وضعیت دانشگاه‌ها بسیار تاسف‌بار است.

پارسایی گفت: قرار دادن دوربین مداربسته پشت در اتاق تشکل دانشجویی تحقیر دانشجو است.

دهکده لجستیکی شیراز در دولت تدبیر و امید ایجاد شود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش خواستار عملیاتی‌شدن طرح دهکده لجستیکی شیراز شد.

وی با بیان اینکه تشکیل این مرکز تصویب شده است، عنوان کرد: اهمیت و ضرورت پرداختن به این موضوع در دیدار با وزیر راه و شهرسازی نیز مطرح شده است و از آن رو اهمیت دارد که ایجاد دهکده لجستیکی در شیراز می‌تواند امکان  تدارکات، حمل‌ونقل و تجارت ملی و بین‌المللی را فراهم کند. 

این نماینده مجلس درباره اهمیت ایجاد دهکده لجستیکی بیان داشت: در احداث خطوط ریلی از اصفهان تا شیراز پنج هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفت؛ اما درآمد سالانه آن ۹ میلیارد تومان با هزینه نگهداری ۱۳ میلیارد تومانی است.

پارسایی افزود: بنابراین رونق‌بخشی به فعالیت بخش خصوصی، بهره‌برداری از خطوط ریلی و هماهنگی بین خطوط ریلی، زمینی و هوایی و نیز تکمیل زنجیره بخش خصوصی برای استان فارس ضروری است و تحقق آن در فرصت باقیمانده از دولت تدبیر و امید، مایه رضایتمندی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین تعیین تکلیف وضعیت تقسیمات کشوری در استان فارس در شرایطی که رضایت همه گروه‌های مردم را در پی داشته باشد و تمهیداتی را که شورای تامین استان در نظر می‌گیرد، به‌صورتی شفاف خواستار شد.

۹۸۸۵ / ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha