تعدادی از واحدهای مسکونی زلزله‌زدگان به بهره‌برداری رسید

قصرشیرین- ایرنا- با حضور «لعیا جنیدی»معاون حقوقی رئیس‌جمهوری بهره‌برداری از واحدهای مسکونی احداثی زلزله‌زدگان زیرپوشش بهزیستی سرپل ذهاب روز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون حقوقی رئیس جمهوری در سفر به شهرستان سرپل ذهاب، تعدادی از واحدهای مسکونی احداثی زلزله زدگان زیرپوشش بهزیستی را افتتاح کرد که در این سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه و مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه نیز وی را همراهی می کردند.

جنیدی با حضور در منزل تعدادی از زلزله زدگان زیرپوشش بهزیستی اظهار داشت: ارائه خدمت به مردم مناطق محروم از وظایف دولت و باعث افتخار مسئولان است.

وی افزود: خدمت به زلزله زدگان تا امروز بخوبی انجام گرفته و از این به بعد نیز بادقت و سرعت انجام می شود تا باعث رضایت مردم از مسئولان شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه نیز گفت: هم اکنون عملیات بازسازی یک هزار و ۴۰ واحد مسکونی مددجویان زیرحمایت بهزیستی سرپل ذهاب که در جریان زلزله آبان ۹۶ آسیب دید، پایان یافته است.

در جریان زلزله سال ۹۶، برای ۳۴ هزار و ۷۲۹ و احد آسیب دیده (تخریبی و تعمیری) در سرپل ذهاب از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکیل پرونده شد که از این تعداد ۱۶ هزار و ۷۷۲ واحد شهری و روستایی تخریبی و ۱۸ هزار و هفت واحد شهری و روستایی تعمیری است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا پایان سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶/‏۷۳۹۹

برچسب‌ها