۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۳
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83466571
۰ نفر

برچسب‌ها

«هنگ کنگ» به دنبال بازگشت شکوه اقتصادی

پکن- ایرنا- هنگ کنگ که این روزها به دلیل تداوم اعتراضات، از شکوه تجاری آن کاسته شده است تبلیغات جهانی را با هدف جلب سرمایه گذاران به این منطقه آغاز کرده است اقدامی که بیانگر تدابیر مقامات این دولت شهر برای جلوگیری از رکود اقتصادی ثروتمندترین شهر آسیا است.

گزارش ها حاکی است براثر تظاهرات خشونت بار، تعداد مسافران مناطق داخلی چین به هنگ کنگ به مراتب کاهش یافته، سرمایه گذاران خارجی نیز یکی پس از دیگری از هنگ کنگ می گریزند و صنعت خرده فروشی هنگ کنگ هم که موسوم به بهشت خرید بود، تحت تاثیر قرار گرفته است.

براساس داده های دولت هنگ کنگ، میزان کل خرده فروشی هنگ کنگ در ماه خرداد نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش یافته است نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد، درآمد ۶۰ درصد دست اندرکاران صنعت خرده فروشی در دو ماه گذشته نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش یافته، مبلغ کمیسیون بیش از ۵۰ درصد پایین آمده و بیشتر دست اندرکاران مجبور به تعطیلی بدون دستمزد شده اند.

رسانه های چین چندی پیش گزارش کرده بودند در خیابان «جیان شا جویی»  منطقه خرید معروف هنگ کنگ، از تعداد عابران پیاده کم شده، برخی مغازه ها بسته شده اند و آگهی انتقال، حراج یا اجاره بر روی درهای بسته چسبانده شده است براساس گزارش رسانه های هنگ کنگ، روز دوشنبه، «پرادا»  برند مشهور ایتالیایی بزرگ ترین فروشگاه خود را در هنگ کنگ تعطیل کرده و سال آینده از منطقه خلیج تونگ لوئو خارج خواهد شد.

دولت محلی هنگ کنگ با اشراف به این وضعیت، در تبلیغات گسترده ای که در شماری از رسانه های منتخب، روزنامه ها و نشریات ادواری انجام داده آورده است هنگ کنگ به رغم تحولات اخیر همچنان شهری جذاب و امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

دولت محلی که در انتشار این تبلیغات نقش عمده ایفا می کند از همه سرمایه گذاران در سراسر جهان خواسته است تا ارزیابی های دقیقی درباره این منطقه انجام دهند و در این مرکز مالی بزرگ سرمایه گذاری کنند.

این تبلیغات پس از آن انجام می شود که «کری لم» رییس اجرایی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ روز چهارشنبه این هفته در سخنرانی عمومی رسما لغو لایحه استرداد مجرمان از این شهر به چین را لغو کرد و آن را اولین گام برای بازگرداندن ثبات به منطقه دانست.

دولت محلی از این اعتراضات به عنوان بزرگترین بحران سیاسی چند دهه گذشته در هنگ کنگ یاد کرده و همزمان از بازرگانان دعوت کرده است تا به این منطقه سفر کرده و  در آنجا سرمایه گذاری کنند.

روزنامه هایی از کشورهای آمریکای شمالی، استرالیا و اتحادیه اروپا و همچنین شمار زیادی از کشورهای آسیایی این تبلیغات را در رسانه های خود منتشر کرده و مواضع دولت هنگ کنگ را تشریح کرده اند.

در این تبلیغات تاکید شده است که هنگ کنگ یک مرکز مالی و محلی مناسب برای بازرگانی و سرمایه گذاری است و از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است و وقت آن رسیده است که بازرگانان به این شهر بازگردند.

دولت چین هم از لغو لایحه استرداد استقبال کرده و برخی از محافل سیاسی در پکن این اقدام را کمی دیر و البته تا اندازه ای کوچک توصیف کرده اند.

دولت هنگ کنگ همچنین بر آن است که هفته آینده اعلامیه هایی را در روزنامه های پرتیراژ آمریکایی و آسیایی به چاپ برساند تا به این طریق موضع خود را به اطلاع همگان برساند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =