۱۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83466485
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای ۴۹ طرح سرمایه گذاری گردشگری در همدان

همدان - ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: ۴۹ طرح در حوزه سرمایه گذاری گردشگری استان در حال اجرا است که ما را به اهداف پیش بینی شده برای هفت هزار تخت پذیرایی می رساند.

علی مالمیر روز پنجشنبه در نشست تخصصی آمایشی منطقه سه کشور درباره توسعه گردشگری منطقه غرب کشور گفت: طاق بستان تنها اثر ثبت شده جهانی در منطقه ۳ کشور است که باید برای افزایش این آثار تلاش کرد. 

وی با اشاره به ظرفیت های ارزشمند تاریخی بسیار که در بین چهار استان ایلام، کرمانشاه، لرستان و همدان وجود دارد گفت: برنامه ریزی مدونی برای توسعه گردشگری جهانی باید انجام شود. 

مالمیر گفت: غار علیصدر و تپه هگمتانه در همدان  می تواند با تکمیل زیرساخت ها گردشگران زیادی را در غرب کشور جذب کند. 

وی خاطر نشان کرد: همدان با سابقه تمدنی ۳۵۰۰ ساله، یکهزار و ۸۰۰ اثر تاریخی شناخته شده و آب و هوای ناب به عنوان بهشت گردشگری مشهور است.

مالمیر گفت: ۶ درصد جمعیت استان را هنرمندان صنایع تشکیل می دهند که مبل و منبت ملایر و تویسرکان و شهر جهانی سفال نمونه های بارز و موفق صنایع دستی هستند. 

وی گفت: ۲۰ روستای هدف گردشگری از ظرفیت های دیگر استان همدان است و چهار هزار تخت برای پذیرش گردشگر داریم و برای رسیدن به آمار هفت هزار در این حوزه تلاش می کنیم.

مالمیر ماندگاری گردش، تکمیل موزه منطقه ای و ثبت تپه هگمتانه و غار علیصدر در فهرست آثار جهانی را از برنامه مهم میراث فرهنگی این استان عنوان کرد.

وی یادآوری کرد: ۴۹ طرح در زمینه سرمایه گذاری گردشگری در دست اجرا داریم که ما را به هدف هفت هزار تخت پذیرایی می رساند. 

همدان به لحاظ ظرفیت های طبیعی و تاریخی به عنوان محور گردشگری منطقه سه کشورمان برگزیده شده است. 

 ایلام، کرمانشاه، لرستان و همدان استان هایی هستند که منطقه سه کشور را تشکیل داده اند. 

امروز مدیران کلیدی این منطقه با هدف بررسی و ارزیابی ظرفیت های سرمایه گذاری و اقتصادی، دانشگاهی، گردشگری و رسانه به ریاست علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در شهر تاریخی همدان گرد هم آمدند. 

۷۵۲۷/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha