۱۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83466472
۰ نفر

برچسب‌ها

 کارکنان اداری مهریز با «آداب و اسرار نماز» آشنا می‌شوند

یزد- ایرنا- رئیس ستاد اقامه نماز مهریز برگزاری دوره‌های آموزشی « آداب و اسرار نماز» برای کارکنان نهادهای دولتی این شهرستان را با هدف ترویج این واجب دینی ضروری دانست .

حجت الاسلام حجت قانع روز پنجشنبه در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان افزود: تاکنون در این بخش کارهایی انجام شده ولی به دلیل اهمیت موضوع اصلا کافی نیست و باید بیشتر اقدام شود.

وی ادامه داد: اداره اوقاف و امور خیریه باید در راستای تغییر و تحول در هیات امنای مساجد مهم شهرستان با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی اقدام کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: جوان‌گرایی و ترکیب افراد مختلف و تاثیرگذار و فعال به عنوان هیات امنای مساجد نقش مهمی در گسترش فرهنگ نماز دارد.

قانع بیان داشت:  ایجاد فضای مناسب فرهنگی در شهر در خصوص نماز با تهیه و نصب برخی تندیس‌ها در میدان‌های  شهر مهریز با همکاری شورای شهر و شهرداری به فرهنگ‌سازی نماز کمک می‌کند.

به گفته وی، برگزاری دوره آموزشی شیوه‌های جذب فرزندان و دانش آموزان به نماز ویژه مدیران مدارس و معلمان از دیگر راه‌های مهم گسترش این واجب دینی است.

رئیس ستاد اقامه نماز مهریز خاطرنشان کرد: اقامه نماز جماعت صبح در مساجد شهر و روستاهای منطقه به همکاری تمام دستگاه‌ها و همراهی مردم نیاز دارد.

قانع همچنین برگزاری جلسه شورای اقامه نماز شهرستان به صورت فصلی را خواستار شد.

مهریز ۳۰۰ باب مسجد و ۱۰۰ روحانی دارد. 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۳۶/ ۲۰۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =