"گلبرگها دم پاره‌های سینه‌زنی" کتاب شعری در سوگ حسینی

مشهد- ایرنا- نویسندگان و شاعران متعددی عشق و ارادت خود به اهل بیت(ع) را در قالب‌های گوناگونی چون اشعار، داستان و دلنوشته به رشته تحریر درآورده‌اند که در این میان از "سید رضا موید" شاعر پیشکسوت مشهدی نیز حدود ۲۰ عنوان اثر منتشر شده است.

به گزارش ایرنا، "گلبرگها، دم پاره های سینه زنی" اثر سید رضا موید، مجموعه شعری حاوی غمنامههایی در سوگ ائمه اطهار و خاندان عصمت و طهارت(ع) است و بیشترین سرودههای این کتاب هم به امام حسین (ع) اختصاص یافته است.
این اثر برای نخستین بار در سال ۱۳۸۲ توسط انتشارات آستان قدس رضوی در ۱۰۴ صفحه منتشر شد و در سال ۱۳۹۳ نیز به چاپ هفتم رسید.
سید رضا مؤید در این کتاب سعی بر ترسیم جلوههایی از مظلومیتها و دردهای ائمه اطهار (ع) دارد و بنا به گفته وی جلد دوم این کتاب نیز طی چند روز آینده به چاپ خواهد رسید.
این شاعر پیشکسوت در خصوص این اثر خود به خبرنگار ایرنا گفت: این اثر جنبه مرثیهسرایی و مصیبتنامه دارد و بیشترین مرثیههای این مجموعه هم متعلق به ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران ایشان در کربلاست.
موید با اشاره به این که در این اثر جلوه هایی از قیام امام حسین (ع) در قالب شعر بیان شده است افزود: با عشق و ارادت به ائمه اطهار و امامان معصوم (ع) طی ۳۰ سال گذشته بیش از ۲۰ عنوان اثر به چاپ رسانده ام.
این شاعر آئینی تاکید کرد: تا نفس در بدن باقی است در خلق اثر برای ائمه کوشا هستم و از هیچ کوششی دریغ نمی کنم.

موید افزود: کارکردن و خلق اثر در خصوص زندگی ائمه (ع) و مصیبتهای آنان از راههای ترویج فرهنگ حق طلبی و عدالتخواهی است.

سروده هایی از این شاعر آئینی در کتاب "گلبرگها، دم پاره های سینه زنی" را زمزمه می کنیم:
"ثبت است به خون، چکامۀ عاشورا/ فرض است به ما ادامۀ عاشورا/ در هاله‌ای از عشق و یقین پایان یافت/ با نام رقیّه، نامۀ عاشورا" 

"اسلام ز سعی مسلمین ریشه گرفت/ و ز خون حسین، نخل دین ریشه گرفت/ نخلی که حسین روز عاشورا کاشت/ از اشک عزای اربعین ریشه گرفت"
"از روی حسین تا نقاب افکندند/ در کشور عشق، انقلاب افکندند/ تبریک به توفان‌زدگانِ غم و درد/ کشتی نجات را به آب افکندند"

۷۵۰۵/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =