فعالیت ۳ هزار ورزشکار ناشنوا آمار خوبی برای کشور نیست

ارومیه- ایرنا- دبیر فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت: ساماندهی و فعالیت تنها سه هزار ورزشکار بیمه شده از میان ۵۰۰ هزار نفر ناشنوا آمار جالبی برای ورزش کشور نیست و تلاش برای توسعه بخش همگانی در بین این قشر آسیب‌پذیر جامعه در دستور کار قرار دارد.

حمید بنی‌تمیم روز پنج‌شنبه در مجمع انتخاباتی هیات ورزش‌های ناشنوایان آذربایجان‌غربی افزود: توجه به توسعه بخش همگانی و بالا بردن سطح کمی فعالیت افراد ناشنوا در سطح کشور با توجه به ردیف اعتباری این حوزه می‌تواند این قشر آسیب‌پذیر را از انزوا و گوشه‌نشینی رها کرده و آنان را به سوی سالن‌های ورزشی و انجام فعالیت‌های اجتماعی سوق دهد.

وی بیان کرد: هم‌اکنون ۳۱ هیات استانی زیر نظر فدراسیون فعالیت دارند که در نظر داریم تمامی مراکز استان‌ها را به سالن‌های تخصصی مجهز کنیم تا ناشنوایان بتوانند با صرف کمترین هزینه در راستای انجام فعالیت‌های ورزشی رایگان بهره لازم را ببرند.

وی در ادامه حمایت از قهرمانان و ملی‌پوشان ناشنوای کشور و توجه به رفع نیازهای معیشتی آنان را از دیگر برنامه‌های فدراسیون اعلام کرد و گفت: این فدراسیون به تازگی تفاهم‌نامه‌ای با وزرات ورزش و جوانان با مشارکت سازمان بهزیستی، وزارت تعاون، سازمان فنی و حرفه‌ای و یکی از بانک‌های عامل منعقد کرده تا قهرمانان پس از گذراندن یکی از دوره‌های تخصصی فنی و حرفه ای نسبت به اخذ وام اشتغال و ایجاد شغل و حرفه اقدام کنند.

دبیر فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان در خصوص وضعیت کنونی هیات آذربایجان‌غربی گفت: این هیات هم‌اکنون در رده‌های پایین رتبه‌بندی کشور قرار دارد و امید می‌رود با روی کار آمدن مدیریت جدید شاهد ساماندهی و پیشرفت قابل قبول آن در سطح کشور باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی نیز در این مجمع گفت: هیات ناشنوایان استان طی چند ماه اخیر برنامه‌های نظام‌مند و اصولی را در پیش گرفته است و در این راستا مشارکت و همکاری تمامی اعضای هیات افق روشنی پیش‌روی آن ترسیم می‌کند.

عبدالله چمن‌گلی افزود: شایسته سالاری و بهره‌مندی از توان و ظرفیت افراد لایق در راس امور هیات‌های ورزشی از اهم برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان است که بدون شک قدردانی و حمایت از روسای فعال و کاربلد و انگیزه‌بخشی به آنها بهترین و کوتاهترین راه برای پیشرفت و توسعه ورزش استان خواهد بود.

مجمع انتخاباتی هیات ورزش‌های ناشنوایان روز پنجشنبه در محل اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی برگزار شد که در جریان آن «عبدالسلام معروفی» تنها کاندیدای حاضر در مجمع با کسب تمامی ۱۷ رای ماخوذه به مدت چهار سال سکان هدایت این هیات را بر عهده گرفت.

۷۱۵۶/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha