۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۸
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83466351
۰ نفر

برچسب‌ها

ووشوکاران ایران حریف قدر و توانمندی برای چینی ها هستند

زنجان - ایرنا - رئیس فدراسیون ووشو کشور گفت: جایگاه ووشو ایران در سطح جهان و آسیا بسیار خوب و بالا است و ورزشکاران ایران در واقع حریفان قدر و توانمندی برای ووشوکاران چینی هستند.

مهدی علی نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به جایگاه خوب و مناسب ووشو ایران در سطح آسیا و جهان اشاره کرد و افزود: ووشو ایران در آخرین مسابقات قهرمانی جهان رده سنی بزرگسالان و جوانان به مقام نخست دست یافت و در رقابت های آسیایی نیز نایب قهرمان شد.

وی اظهار داشـت: رشته ووشو،  متعلق به شرق آسیا (چینی ها) است اما ووشو ایران، رقیب سرسختی برای چینی ها محسوب می شود و اگر در آخرین مسابقات آسیایی دوم شدیم به خاطر عوامل خیلی ناموجه و ناجوانمردانه ای بود که در امر داوری مسابقات پیش آمد و هرچند ووشوکاران ایران با اختلاف های زیاد ورزشکاران چین را مغلوب کردند اما امتیازات به چین داده شد وگرنه ایران باید قهرمان این رقابت ها می شد.

علی نژاد با بیان اینکه در مسابقات آسیایی ووشو جوانان هرچند نایب قهرمان شدیم اما ووشوکاران ملی پوش کشورمان نشان دادند که از لحاظ تکنیکی از چینی ها بهتر هستند،  افزود: چینی ها مالک این رشته ورزشی هستند و ایران تنها کشوری است که پهلو به پهلوی ووشو چین حرکت می کند و حریف قدری برای آنان به شمار می آید.

رئیس فدراسیون ووشوبه سطح ووشو بانوان اشاره کرد و گفت: ووشو بانوان نیز تقریبا همسطح با ووشو مردان پیش می رود و در مدال آوری و افتخارآفرینی شرایط مشابه ای با بخش مردان دارند و این نیز به علت توجه خاص و ویژه به بخش بانوان این رشته ورزشی است.

علی نژاد افزود: در زمان حاضر این رشته ورزشی ایران از ورزشکاران توانمند و مقتدری برخوردار است و در سال ۹۷ تعداد ورزشکاران بیمه شده ووشو کشور ۵۸ هزار و ۱۵۰ نفر بود و آمار سال ۹۸ نیز هنوز اعلام نشده است.   

وی توجه رسانه ها به ورزش را لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: رشته هایی چون ووشو که در مسابقات جهانی و آسیایی و بازی های کشورهای اسلامی، مدال آور و به حتم نیازمند حمایت و دیده شدن بیشتر هستند و این کار می تواند از سوی رسانه ها صورت گیرد.

علی نژاد افزود: اگر این رشته های مدال آور به شکل بهتری دیده شوند به حتم نونهالان، نوجوانان و جوانان بیشتری به این سمت جلب و جذب خواهند شد و از طرفی نیز انعکاس موفقیت های کسب شده در مسابقات جهانی و آسیایی باعث خواهد شد تا انگیزه ورزشکاران برای کسب نشان دوچندان شود و با این کار سطح ورزش ایران ارتقا بیشتری پیدا کند.

۶۰۸۴/۳۰۸۸  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =