معادل ۱۵ سال در حوزه درمان تامین اجتماعی عملیات عمرانی شده است

همدان_ ایرنا_ معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به توسعه خدمات درمانی طی چهار سال گذشته گفت: در این مدت به اندازه ۱۵ سال قبل از آن ساخت و ساز عمرانی در ۸۱ بیمارستان تامین اجتماعی و ۲۹۰ مرکز درمانی وابسته به این سازمان انجام شده است.

مهدی درخشان روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از طرح های عمرانی و درمانی بیمارستان دکتر غرضی ملایر اظهار داشت: در مدت یاد شده معادل ۲۰ سال گذشته نیز تجهیزات پزشکی مراکز و بیمارستان ها گسترش و ارتقا پیدا کرده است.

وی افزود: طی چند سال گذشته تلاش معاونت درمان تامین اجتماعی روی ۲ محور تامین زیرساخت ها و توجه به توسعه زیرساخت های الکترونیکی و فناوری اطلاعات بود تا بتوانیم از این طریق خدمات خوبی را به مراجعان ارائه دهیم.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور همچنین به اجرای سیستم مدیریت الکترونیک بیمارستان یا اچ آی سی اشاره و بیان کرد: هدف ما این است که با اجرای طرح یاد شده مدیریت تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی وابسته به سازمان تامین اجتماعی الکترونیکی شود.

درخشان ادامه داد: به طور مرتب تکمیل، رفع نواقص و نمونه های جدید اچ آی سی در دستور کار است و زمینه ای مهیا می شود تا بتوان تمامی خدمات را به صورت الکترونیکی به مردم ارائه کرد.

وی هدف از اجرای طرح اچ آی سی در تمامی بیمارستان های تامین اجتماعی را آسان سازی بهره مندی بیمه شدگان و همراهان آنها از خدمات درمانی برشمرد و بیان کرد: علاوه بر اجرای این طرح، نسخه الکترونیکی را نیز در دست اقدام داریم که از چهار سال گذشته این طرح در درمان مستقیم آغاز شده است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور یادآور شد: بیش از ۲ سال است که در بیمارستان ها و مراکز درمانی نیازی به دفترچه نیست و بیش از سه سال است که طرح نسخه الکترونیکی در درمان غیر مستقیم در کل کشور مستقر شده است.

درخشان گفت: برای اجرای هر چه بهتر این طرح نیاز است تمامی ارگان های تاثیرگذار در حوزه سلامت به ویژه وزارت و بهداشت به ما کمک کنند و تا پایان امسال بتوانیم نسخه الکترونیکی را در کشور به سرانجام برسانیم.

وی همچنین به پایه ریزی نظام ارجاع داخلی اشاره کرد و افزود: تلاش ما بر این است تا تمامی فرآیندها در درمان مستقیم و غیر مستقیم به صورت الکترونیکی اجرا شود و هم اکنون بستر سخت افزاری مهیا شده است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: حالا نیاز به نیروی ورزیده با دانش و مهارت کافی و کادر درمانی و پزشکی و پشتیبانی نیاز داریم که در این حوزه دست ما بسته است.

درخشان با بیان اینکه بخش اعظمی از تامین پزشکان متخصص و فوق تخصص بابد از طریق وزارت بهداشت و درمان تامین شود افزود: تا قبل از سال ۹۳ معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سهمیه ای را برای نیروهای ضریب کار برای ما در نظر می گرفت که از سال ۹۴ و پس از مصوبه برنامه ششم توسعه این سهمیه قطع شد.

درخشان بیان کرد: این در حالیست که تامین بخشی از این نیروها و کادر پزشکی در ۸۰ بیمارستان و ۲۹۰ مرکز درمانی و کلینیک تامین اجتماعی می تواند باری از روی دوش بهداشت و درمان کشور بردارد.

وی تاکید کرد: در تلاش برای حل مشکلات بخش درمان تامین اجتماعی هستیم و با همکای وزارت بهداشت، نظام ارجاع و نسخه الکترونیکی را با هم پیش ببریم.

درخشان با اشاره به اینکه نیمی از بیمه شدگان کشور مربوط به تامین اجتماعی هستند گفت: سالانه یک پنجم بودجه کل کشور برای بیمه شدگان تامین اجتماعی هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه رسیدن به ایده آل ها ممکن نیست افزود: در این راستا باید تلاش کنیم از امکانات در اختیار به نحو احسن استفاده کنیم تا بتوانیم گامی در جهت کاهش آلام مردم برداریم.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور از حضور خیران ملایری برای توسعه بخش درمان و سلامت این شهرستان تقدیر کرد و گفت: آنچه داریم سرمایه خود مردم است.

احداث کلینیک تخصصی تامین اجتماعی ملایر یکی از درخواست های مهم فرماندار ویژه و نمایندگان ملایر بود که درخشان قول مساعد داد چنانچه اوقاف و امور خیریه هزینه ساخت این کلینیک را تقبل کند، مصوبه و مجوز آن را از هیات مدیره سازمان اخذ می کنیم.

در این آیین پنج طرح درمانی و عمرانی بیمارستان دکتر غرضی ملایر با اعتباری افزون بر ۱۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

۷۵۲۸/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =