۱۴ هزار و ۱۰۰ تخلف رانندگی در اردبیل اعمال قانون شد

اردبیل - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: امسال تاکنون به ۱۴ هزار و ۱۰۰ تخلف رانندگی در محورهای مواصلاتی این استان اعمال قانون شده است.

به گزارش ایرنا، علی صبحی روز پنجشنبه در بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان مرزی اصلاندوز افرود: از این مقدار ۱۰ هزار و ۷۹۰ مورد توسط سامانه‌های ثبت تخلف آنلاین شناسایی و به صورت هوشمند جهت اعمال قانون به پلیس راه کشور ارسال شد.

وی اظهار داشت: همچنین در این مدت ۱۰ هزار و ۶۲۳ مورد تخلف اضافه تناژ در جاده‌های استان توسط سامانه‌های توزین در حال حرکت شناسایی شده است.

وی بیان کرد: هوشمندسازی جاده‌های استان از جمله اولویت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

 معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه کرد: هم‌اکنون در مجموع ۱۳۳ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت، تردد شمار، نظارت تصویری و توزین در حال حرکت در راه‌های ارتباطی استان اردبیل نصب شده است.

صبحی ارتقای ایمنی جاده‌ها را یکی دیگر از اولویت‌های راهداری دانست و گفت: لکه‌گیری و تعویض روکش آسفالت، خط‌کشی، نصب تابلوی علایم ایمنی و ترافیکی، ایجاد سیستم روشنایی بصورت نقطه‌ای و شناسایی و حذف نقاط حادثه‌خیز از جمله اقدمات راهداری برای ارتقای ایمنی جاده‌ها است.

وی افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس راه و راهداری دلیل یشتر تصادفات در پنج ماه امسال در محورهای مواصلاتی استان تخطی از سرعت مطمئنه، انحراف و تجاوز به چپ، عدم رعایت فاصله طولی، عدم رعایت حق‌تقدم، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان بوده است.

او اظهار داشت: در طرح تابستانی گشت‌های تلفیقی محسوس و نامحسوس پلیس راه و راهداری به طور شبانه‌روزی در محورهای مواصلاتی استان حضور فعال داشته و با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

او از مردم و رانندگان خواست با رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از وقوع حوادث ناگوار رانندگی جلوگیری کرده و سفری ایمن داشته باشند.

۶۱۳۰/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =