۱۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 83466084
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای پایتخت سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای تهران امروز (پنجشنبه) با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون از ۸۴ به ۷۳ نسبت به ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱ ظهر امروز در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،در همین مدت میزان آلاینده ذرات ازن از ۵۷ به ۴۳ و ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون از ۷۵ به ۵۵ کاهش یافته است.

میزان آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۲ به ۳۱ و دی اکسید نیتروژن از ۶۵ به ۶۷ افزایش داشته است.

براین اساس، شهرداری (منطقه ۱۱)، شریف (منطقه دو) و دانشگاه علم و صنعت به ترتیب ۱۱۸، ۱۰۲ و ۹۳ بیشترین میزان آلایندگی مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته را داشته‌اند.
همچنین ایستگاه‌های پونک و ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۴۹،شهرداری (منطقه دو) با شاخص ۵۵ و گلبرگ(منطقه هشت) با شاخص ۶۱ پاک‌ترین مناطق در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

تهرام/۳۰۳۶//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =