۱۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۰
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83465968
۰ نفر

برچسب‌ها

پاکستان ۳۶ فروند جنگنده میراژ ۵ می خرد

اسلام آباد - ایرنا - منابع آگاه در پاکستان از رایزنی های نیروی هوایی این کشور با مصر برای خرید ۳۶ فروند از جنگنده های «میراژ ۵» خبر می دهند.

روزنامه پاکستانی «نیوز» روز پنجشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد: پیش بینی می شود نیروی هوایی پاکستان برای خرید جنگنده های میراژ ۵ با مصر قرارداد امضا کند.

در این گزارش آمده است: اسلام آباد و قاهره طی سال های اخیر مذاکراتی در این خصوص انجام داده و اکنون این فرآیند به مرحله نهایی رسیده است.

براساس گزارش روزنامه نیوز، نیروی هوایی پاکستان به دنبال تقویت ناوگان دفاعی و همچنین بالا بردن توان اسکادران است. میراژ ۵ از فناوری ایمنی بالا، سرعت در ماموریت و تهاجم در شب برخوردار است.

یکی از اعضای نزدیک به مذاکرات پاکستان با مصر به روزنامه نیوز گفته که مذاکرات برای خرید ۳۶ فروند جنگنده میراژ تقریبا نهایی شده است. این جت ها مدت ها پیش توسط نیروی هوایی مصر کنار گذاشته شد به همین دلیل پاکستان قبل از الحاق این جنگنده ها به ناوگان نیرو هوایی، اقدام به نوسازی و به روز رسانی آن خواهد کرد.

منابع آگاه افزودند: پاکستان در گذشته نیز با دریافت جنگنده های میراژ ۳ با رادارهای ایتالیایی و دیگر فناوری هایی شرکت میراژ، اقدام به نوسازی و ارتقای این جنگنده ها کرده بود.

اواخر بهمن سال ۹۵ وزارت دفاع پاکستان ۱۶ فروند از جنگنده های تک موتوره و چندمنظوره جِی.اف-۱۷ محصول مشترک چین و پاکستان را به نیروی هوایی این کشور تحویل داد.

اگرچه نیروی هوایی پاکستان جنگنده های دیگری از جمله جنگنده های اف-۱۶ آمریکایی و تعدادی میراژ در اختیار دارد، اما هواپیماهایی جی.اف-۱۷ بدنه اصلی نیروهای هوایی این کشور را تشکیل می دهد.

خط تولید سری نخست جنگنده های جِی.اف-۱۷ از سال ۲۰۱۳ در پاکستان راه اندازی شد و این کشور علاوه بر تولید این هواپیما برای تامین نیاز های خود و جایگزینی جنگنده های قدیمی ناوگان نیروی هوایی، به دنبال بازارهای هدف برای صادرات این جنگنده چینی الاصل است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha