المپیاد استعدادهای برتر شور و هیجان در ورزش کشور ایجاد کرده است

زنجان - ایرنا - رئیس فدراسیون ووشو گفت: برگزاری المپیاد استعدادهای برتر در رشته های مختلف، شور و هیچان ویژه ای در ورزش ایران ایجاد کرده است که امیدواریم این روند همچنان تداوم یابد.

مهدی علی نژاد روز پنجشنبه در آئین افتتاحیه المپیاد استعدادهای برتر ووشو پسران نوجوان در زنجان افزود: با برگزاری این مسابقات، رقابتی مثبت و اثرگذار در میان استان ها صورت می گیرد که به حتم در رشد و توسعه و آینده ورزش ایران، نقش مهمی را خواهد داشت.

وی از ورزشکاران نوجوان به عنوان آینده سازان ورزش کشور یاد کرد و اظهار داشت: توجه به آنان می تواند ورزش ایران را در سال های آتی تضمین کند،  در این المپیاد، ووشوکاران برتر بخش ساندا و نفرات اول و دوم بخش تالو به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.

علی نژاد ادامه داد: در نخستین دوره این المپیاد،  چهار نفر از ووشوکارانی که موفق به کسب قهرمانی شده بودند توانستند امسال در مسابقات آسیایی طلا کسب کنند و این موفقیت نوید خوبی برای ارتقا این رشته ورزشی کشور محسوب می شود.  

المپیاد استعدادهای برتر ورزش ووشو پسران نوجوانان کشور از امروز پنجشنبه /۱۴ شهریور جاری/ با حضور بیش از ۱۷۰ ووشوکار منتخب و برتر از سراسر کشور در ۲ بخش تالو و ساندا و با قضاوت ۲۵ داور در سالن ۶ هزار نفری امام خمینی (ره) واقع در مجموعه ورزشی انقلاب زنجان، آغاز شد.

در این مسابقات که به مدت ۲ روز و در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می شود هر تیم با ۲ مربی (تالو و ساندا) و یک سرپرست و هفت ورزشکار (۲ تالوکار و پنج سانداکار) حضور یافته است.

در پایان مراسم افتتاحیه این المپیاد از محسن محمدسیفی ووشوکار فخرآفرین زنجان و همچنین غفار امانی (مربی و از قهرمانان سابق بخش تالو زنجان)، کاظم بابایی (رئیس کمیته مسابقات) و مسعود حیدری (رئیس کمیت داوران)، به عنوان پیشکسوتان این رشته ورزشی با اهدا لوح و هدایا تجلیل به عمل آمد.

 ۶۰۸۴/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =