اعزام ۱۰۰ دانشجو برای ارائه خدمات درمانی به روستاییان اردبیل

اردبیل- ایرنا- ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در قالب اردوهای جهادی برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به روستاهای این استان اعزام شدند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در جلسه اعزام این دانشجویان اعلام کرد: با استقرار ۱۰ روزه دانشجویان اردوهای جهادی در روستاهای استان، انواع خدمات بهداشتی، درمانی، دندانپزشکی، ویزیت رایگان و خدمات مختلف پزشکی، بهداشت روان، مامایی و خدمات پرستاری به افراد نیازمند ارائه می‌شود.

دکتر قدرت اخوان اکبری گفت: خوشبختانه با همکاری دانشگاه و برنامه‌ریزی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان ۱۰۰ دانشجوی داوطلب به مدت ۱۰ روز در چهار روستای محروم مستقر شده و خدمات لازم را به افراد نیازمند ارائه می‌کنند.

وی با بیان این که استفاده از ظرفیت اردوهای جهادی تأثیر عمیقی در محرومیت زدایی از مناطق محروم استان دارد، افزود: تاکید مقام معظم رهبری در ترغیب و تشویق دانشجویان فعال جهت شرکت در اردوهای جهادی ظرفیت بسیار عظیمی را در کشور ترسیم کرده و مسیر روشن و معنوی را بر سر راه جوانان فرهیخته و طالب علم در دانشگاه‌ها قرار داده است.

وی ادامه داد: خدمت‌رسانی در قالب اردوهای جهادی، تحقق عدالت و پیشرفت را همگانی کرده و نفع رساندن و تعاون و نیکی به مردم را در برابر سایر جوانان قرار می‌دهد.

دانشجویان حاضر در طرح اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ضمن دیدار با والدین یکی از شهیدان گرانقدر و بررسی وضعیت بیماری مادر شهید و پیگیری مشکلات درمانی وی، با حضور در مسجد روستای "آل داشی" خدمات‌رسانی خود را آغاز کردند.

۱۹۰۵/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =