برتری تعاونی دهیاری های تالش در جشنواره کشوری

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش با اعلام برتری تعاونی دهیاری های بخش مرکزی این شهرستان در شاخه دهیاری چهاردهمین جشنواره تعاونی های نمونه کشور، از هیات مدیره آن تجلیل کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید عیسی مهدوی عصر چهارشنبه در آئین تجلیل از هیات مدیره تعاونی دهیاری های بخش مرکزی در فرمانداری این شهرستان، با اشاره به سیاست کاهش تصدی گری دولت در بخش های مختلف، مشارکت اقتصادی و اجتماعی مردم و رشد و عمران روستاها را از هدف های تعاونی ها دانست.

وی گفت: تعاونی ها در شناسایی و معرفی ظرفیت ها و استعدادهای مناطق روستایی نقش مهمی دارند و باید با تقویت و مدیریت صحیح، خدمات خود را دهیاری ها و روستاها افزایش دهند.

مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی تالش نیز اظهار کرد: جشنواره تعاونی های برتر کشور، اول هفته جاری با شرکت یک هزار و ۴۰۰ تعاونی در تهران برگزار شد و تعاونی تالش به خاطر فعالیت های عمرانی با کمترین هزینه در روستاها، ترویج تفکیک زباله از مبدا، مدیریت پسماند و همکاری در مدیریت بحران و مقابله با سیلاب های سال گذشته به عنوان تعاونی برتر کشور در شاخه دهیاری ها معرفی شد.

برات فوضی افزود: این آئین به مناسبت هفته تعاون با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مقامات دیگر برگزار شد و تعاونی دهیاری های بخش مرکزی تالش با دریافت تندیس تعاونی برتر، مورد تجلیل قرار گرفت.

وی ادامه داد: تعاونی ما با موضوع فعالیت عمرانی و خدماتی در سال ۱۳۸۷ تاسیس شده و دارای ۵۲ عضو یا دهیاری است و قبل از راه یابی به مرحله کشوری جشنواره، در مرحله استانی جزو هفت تعاونی برتر گیلان شده بود و سابقه برتری استانی در یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر گیلان را نیز دارد.

او گفت: تعاونی دهیاری های بخش مرکزی تالش توان اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی را دارد و مسئولان، با باور این قابلیت و واگذاری طرح ها، زمینه تلاش گسترده و کارساز این تعاونی را فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی تالش توسعه ماشین آلات سنگین را برای اجرای طرح های عمرانی بزرگ ضروری دانست و از مسئولان خواست، این تعاونی را با تامین تسهیلات بانکی در تجهیز و دستیابی به هدف های متعالی یاری کنند.

بخش مرکزی تالش ۸۰۰ کیلومتر مربع وسعت، ۱۲۵روستا و آبادی، ۸۰ دهیاری و ۹۲ شورای اسلامی دارد و ۱۱ تا ۱۷ شهریور هفته تعاون نامگذاری شده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =