انفجار کارخانه ای در ایالت راجستان هند ۲۳ کشته برجا گذاشت

دهلی نو-ایرنا- معاون رییس پلیس شهر باتالا در ایالت راجستان هند گفت که بر اثر انفجار شدیدی که صبح امروز(پنجشنبه) در یک کارخانه تولید مواد محترقه این شهر روی داد، ۲۳ نفر کشته و ۳۰ نفر مجروح شدند.

نشریه «تایمز او ایندیا» روز پنجشنبه به نقل از «اس پی اس پارمار» معاون رییس پلیس شهر باتالا نوشت: این کارخانه به صورت غیر قانونی مواد محترقه تولید می کرده و بیشتر کشته شدگان این سانحه نیز کارگران این واحد بوده اند.

به گفته وی، همچنین تعدادی  رهگذر در خیابان محدوده این کارخانه نیز براثر شدت انفجار جان خود را از دست دادند.

پارمار افزود:  هنوز علت دقیق بروز این حادثه مشخص نشده اما حجم زیادی مواد محترقه در انبار این کارخانه وجود داشته و احتمالا آتش سوزی انبار عامل این انفجار بوده است.

این درحالی است که روز سه شنبه نیز بر اثر آتش سوزی در یک پالایشگاه نفتی در ایالت ماهاراشترا ۶ نفر جان خود را از دست دادند.

همچنین روز شنبه بر اثر انفجار در یک کارخانه تولید مواد شیمایی در نزدیکی روستای واقادی واقع در ایالت ماهاراشترا ۲۰ نفر کشته و ۵۰ نفر مجروح شدند.

بر اساس داده های وزارت کار هند در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶  حدود ۳ هزار و ۵۶۲ کارگر  جان خود را براثر سوانح محل کار از دست داده اند. همچنین ۵۱ هزار و  ۱۲۴ کارگر نیز در این مدت مجروح شده اند.

این آمار به معنی  کشته شدن ۳ کارگر در روز و مجروح شدن روزانه ۴۷ نفر در کارخانه های کشور هند است.

دلیل عمده وقوع سوانح  در کارخانه های هند بی توجهی به استانداردها و موازین ایمنی و عدم اجرای آن در محل کار  است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =