نهادینه کردن امر به معروف لازمه تحقق آرمان‌های اسلامی در جامعه است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر لازمه رسیدن جامعه دینی به ارزش‌های والای اسلام است که باید مبلغان برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش کنند.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی شامگاه چهار شنبه در جلسه شورای اداری بانه با بیان اینکه امینت هر جامعه ای با تعاون و همکاری تامین می‌شود اظهار داشت: امینت از مسائل مهم و اساسی جامعه است که باید در ابتدا تامین بعد از ثمرات و نعمت آن بهره برداری کرد.

وی با اشاره به سیاست خارجی ایران در قبال مسلمانان جهان گفت: در هرجای جهان مسلمانی گرفتار شده ایران به آنها کمک کرده از طرفی در مقابل دشمنان دین نیز ایستاده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: مرز نعمتی برای سرمایه گذاری و توسعه بهره‌برداری در باه است که باید تلاش کرد به جای واردات کالا ، صادرات آن را برای ایجاد اشتغال پایدار و تولید ملی توسعه داد.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه ایران در چهل سال گذشته تلاش کرده که امکانات رفاهی جامعه را فراهم کند اظهار داشت: در بسیاری از روستاها امکانات رفاهی به خوبی فراهم شده است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در ۲ سال اخیر از اعتباراتی که در اختیار نمایندگان قرار گرفته بود برای تعریض جاده بانه - سقز اختصاص یافته است.

محسن بیگلری افزود: انتظار می رود شرکت پیمانکار سرعت کار خود را بالا ببرند و راه و شهرسازی کردستان نیز اعتبار ویژه ای برای این طرح در نظر بگیرد.

در این جلسه از فعالان حوزه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بانه تقدیر شد.

شهرستان مرزی با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =