دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با دستیار وزیر خارجه ایران

تهران - ایرنا - نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی دیدار و گفت وگو کرد.

« گیر او پترسون» در این دیدار آخرین تحولات سوریه و زمینه های همکاری کشورمان و سازمان ملل متحد برای کمک به حل و فصل بحران سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در این دیدار با مرور تحولات سیاسی سوریه از جمله مبارزه با تروریسم و ضرورت گسترش حاکمیت دولت سوریه بر تمامی سرزمین خود، تشکیل کمیته قانون اساسی، بازگشت آوارگان، تبادل بازداشت شدگان و ربوده شدگان، بازسازی و برخی موضوعات دیگر بر آمادگی کشورمان همچون گذشته برای همکاری با  سازمان ملل متحد در کمک به حل و فصل بحران سوریه تاکید کرد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار با اشاره به ملاقات های گذشته خود با مسئولان کشورمان و همچنین دیدارهای پیش روی خود از برخی کشورها برای نهایی کردن ترکیب و آئین کار کمیته قانون اساسی سوریه در مورد نقاط باقی مانده و حل نشده کمیته مزبور با دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان مشورت و تبادل نظر کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در این دیدار با تشکر از تلاش های بعمل آمده ازسوی ایران در این خصوص، بر ضرورت استمرار مشورت ها تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =