یادآوری ماموریت اصلاح آبراهه دروازه قرآن در آیین معارفه ۷ مقام شهری شیراز

شیراز-ایرنا- برگزاری آیین معارفه هفت مقام شهری شیراز با یادآوری اهمیت اصلاح آبراهه دروازه قرآن همراه بود، کانالی که در مهار سیل آینده نقش مهمی خواهد داشت.

شهردار شیراز در این آیین خطاب به سرپرست شهرداری منطقه سه عنوان کرد: اصلاح وضعیت آبراهه دروازه قرآن و کانال سعدی از  ماموریت های شهردار منطقه سه محسوب می شود.

در پی سیل ویرانگر ۵ فروردین شیراز که به کشته شدن همطنان منجر شد، متناسب نبودن قطر آبراهه زیرزمینی برای انتقال سیل به رودخانه خشک از عوامل این رویداد برشمرده شد. 

حیدر اسکندرپور ضمن اشاره به هفت انتصاب جدید در سیستم مدیریت شهری این کلان‌شهر گفت: پیام روشن این انتصاب‌ها این است که هرگاه متوجه شوم امور به درستی پیش نمی‌رود و کارها عقب مانده است، با هیچ فردی تعارف ندارم و تغییر ایجاد می‌کنم.

وی افزود: پروژه های عمرانی سرمایه مردم شیراز است لذا مدیریت فعلی شهرداری شیراز در سال اول و دوم فعالیت اهتمام خود را بر تکمیل پروژهای نیمه تمام گذاشته است و با جدیت آن را پیگیری می کند.

وی خطاب به معاون جدید فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: حوزه معاونت فنی و عمرانی باید پروژه های عمرانی مناطق را مدیریت کند چون شهروندان بر مبنای خروجی کار و کاهش میزان مشکلاتشان عملکرد مجموعه مدیرت شهری را قضاوت می کنند لذا معاون فنی و عمرانی به عنوان جانشین شهردار در حوزه عمرانی باید بر نحوه انجام امور اشراف داشته و پاسخگو نیز باشد.

اسکندرپور شهرداران جدید مناطق را دارای مسئولیتی سنگینی در زمینه انجام پروژه های عمرانی دانست و اضافه کرد: سرعت ساخت و تکمیل پروژه های عمرانی باید افزایش یابد و برای رسیدن به این هدف ضرورت دارد که مناطق یازده گانه، سازمان عمران و معاونت فنی و عمرانی با یکدیگر هماهنگ باشند.

شهردار شیراز در ادامه تاکید کرد: شهرداران مناطق یازده گانه باید تا پایان شهریور ماه وضعیت پروژه های سطح منطقه و برنامه زمان بندی تکمیل پروژه ها تا پایان سال را اعلام کنند.

اسکندرپور با بیان اینکه نخستین معیار در ارزیابی مدیران و کارکنان حفظ احترام و کرامت شهروندان است، افزود: استراتژی شهردار و شورا مبتنی بر حفظ احترام و کرامت مردم است و شهرداران مناطق نیز باید این رویه را در پیش بگیرند و با مراجعین خوب برخورد کنند.

شهردار شیراز سرپرست جدید شهرداری منطقه یک را دارای سابقه طولانی در مجموعه مدیریت شهری دانست و گفت: مهرجهانیان در سمت شهردار منطقه چهار کارنامه موفقی از خود به جای گذاشت و انتظار دارم در منطقه یک نیز شاهد کسب درآمد و استمرار مسیر بازآفرینی فضاهای شهری باشم.

وی خطاب به سرپرست شهرداری منطقه سه عنوان کرد: اصلاح وضعیت آبراهه دروازه قرآن و کانال سعدی از  ماموریت های شهردار منطقه سه محسوب می شود.

شهردار شیراز از سرپرست شهرداری منطقه سه خواست که این منطقه در نوروز ۹۹ در زمینه زیباسازی معابر به روزترین منطقه باشد و افزود: دنیا شیراز را به سرمایه های فرهنگی موجود در منطقه سه می شناسد و این منطقه ویترین سرمایه های فرهنگی ایران و شیراز محسوب می شود، از این رو شهردار منطقه سه باید به دنبال آبروداری شیراز و ایران در نظر مسافران و گردشگران با حفظ و پاسداشت فضاهای فرهنگی سطح منطقه همچون حافظیه باشد.

وی شهردار پیشین منطقه یک را در بازآفرینی فضاهای شهری همچون پیاده راه بلوار مصلی نژاد و فضای زیرین پل کوهسار موفق دانست و گفت: ماموریت سرپرست جدید شهرداری منطقه ۶ نیز بازآفرینی تعداد زیادی از فضاهای شهری سطح منطقه است.

اسکندرپور خطاب به سرپرست جدید شهرداری منطقه چهار نیز خاطرنشان کرد: باید به تکریم ارباب رجوع و اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی سطح منطقه توجه ویژه داشته باشد و منطقه چهار از نظر عمران و فضای سبز شهری متحول شود.

شهردار شیراز محدوده شهرداری منطقه پنج را دارای مشکلاتی از جمله حریم گسترده و ساخت و سازهای غیرمجاز دانست و اضافه کرد: سرپرست جدید شهرداری منطقه پنج باید با ارائه برنامه جامع و بهره گیری از تیم قوی و مشورت با مدیران ارشد شهرداری این مسائل را حل کند.

او درخصوص سرپرست جدید شهرداری منطقه هفت نیز گفت: وی از شهرداران اسبق شهرداری منطقه هفت است و بر این منطقه اشراف دارد، از این رو انتظار دارم ضمن رعایت نظم در مسائل مالی شاهد اقدامات چشمگیری در این منطقه باشیم.

شهردار شیراز در این آیین خطاب به مدیران حاضر در جلسه از آنها خواست که به بحث جانشین پروری و تربیت نیروهای کارآمد توجه ویژه کنند.

۷ مدیر شهری جدید شیراز

شهردار شیراز در احکامی جداگانه، اسماعیل صالحی را به سمت معاون فنی و عمرانی، محمودرضا مهرجهانیان را به سمت سرپرست شهرداری منطقه یک، مسعود طهماسبی را به سمت سرپرست شهرداری منطقه سه، اصغر سروی را به سمت سرپرست شهرداری منطقه چهار، فرود بذرافشان را به سمت سرپرست شهرداری منطقه پنج، حمیدرضا اسماعیلی را به سمت سرپرست شهرداری منطقه ۶ و سعید معصومی را به سمت سرپرست شهرداری منطقه هفت منصوب کرد.

۹۸۷۳ / ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =