استاندار: کمیته رسیدگی به عملکرد تامین اجتماعی همدان تشکیل شود

همدان - ایرنا - استاندار همدان به حل و فصل اختلاف‌ها و مشکلات به وجود آمده بین تامین اجتماعی و فعالان اقتصادی استان تاکید و دستور تشکیل کمیته ای ویژه را برای رسیدگی و موشکافی عملکرد تامین اجتماعی در قبال تولیدکنندگان صادر کرد.

سید سعید شاهرخی شامگاه چهارشنبه در جلسه اعضای شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان تاکید کرد: این کمیته ویژه باید با ریاست معاون امور اقتصادی استانداری و عضویت تامین اجتماعی، اتاق بازرگانی و اداره‌های بازرسی و اقتصادی استانداری تشکیل شود تا برای همیشه به اختلاف‌های بخش خصوصی و تامین اجتماعی پایان داده و این دو را به یک گفتمان مشترک برساند.

استاندار همدان از اعضای این کمیته خواست تخلفات و بی توجهی تامین اجتماعی به قوانین را فهرست کرده و مشخص کند هر تخلف و یا کوتاهی در زمان کدام مدیر رخ داده است تا بهتر بتوان وضعیت موجود را قضاوت کرد.

وی به اجرای دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مسئولان کشوری در تمام شعب تامین اجتماعی استان تاکید کرد و گفت: هرگونه مقاومت در برابر اجرای این مصوبه‌ها باید مرتفع شود.

شاهرخی گفت: به نظر می رسد چرخ دهنده‌های کمک به تولید انگونه که در اداره مالیات می چرخد در تامین اجتماعی روان نیست و باید موانع پیش رو را برداشت.

وی تاکید کرد: بارها با روسای دستگاه های اجرای رُک و شفاف موقعیت کنونی کشور را تشریح کرده و توقع و انتظارهایم را به آنها بازگو کرده‌ام و اگر کسی نمی‌تواند برای رونق تولید ایثار و تعامل کند، بهتر است جایش را به دیگری بدهد.

استاندار همدان افزود: علاوه بر تامین اجتماعی مدیران دیگر دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها نیز باید با تولیدکنندگان استان مدارا کنند و به جای اینکه در مقابل آنها بایستند در کنار صاحبان صنایع و کارخانه ها قرار بگیرند.

در این دیدار که چند ساعت به طول انجامید، جمعی از فعالان اقتصادی با مدیران دستگاه های اجرایی به سرتیمی استاندار همدان درباره مسائل و مشکلاتشان گفت وگو کردند.

در این جلسه مشکلات سیب زمینی‌کاران همدانی که سه سال پیش از یارانه صادرات بی نصیب مانده بودند بررسی شد و استاندار به سازمان جهادکشاورزی ماموریت داد حق از دست رفته کشاورزان این دیار را پیگیری کند.

اعضای انجمن پیمانکاران استان نیز با مشکلاتی برای ساخت و ساز مجتمع مسکونی خود مواجه شده بودند که سفره دلشان را پیش اعضای شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی باز کردند و استاندار همدان نیز دستور ویژه برای رفع گرفتاری‌های این انجمن داد.

اما موضوعی که درد مشترک فعالان اقتصادی استان همدان بود و ۸۰ درصد زمان این گفتمان را گرفت، مشکلات تامین اجتماعی بود که استاندار همدان پس از شنیدن گلایه‌ها و نگرانی‌های صاحبان صنایع دستور داد کمیته‌ای تخصصی برای رسیدگی به مسائل و مشکلات به وجود آمده تشکیل شود.

۷۵۲۷/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =