دانشگاه حکیم سبزواری شش میلیارد ریال درآمد کسب کرد

سبزوار- ایرنا- طی دو سال گذشته دانشگاه حکیم سبزواری با بخش صنعت حدود ۹ میلیارد ریال قرارداد امضا کرده است که از این حجم تعاملات تاکنون شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درآمد نصیب این دانشگاه شده است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با بیان این مطلب گفت: ارتباط دانشگاه و صنعت در رفع مشکلات تولید موثر است و این دانشگاه با شرکت های برق، گاز، آب منطقه ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرارداد امضا کرده است.

دکتر علی اصغر مولوی افزود: جهت ارتباط موثر دانشگاه با بخش صنعت و برطرف کردن نیازهای علمی و صنعتی کشور دفتر صنایع در دانشگاه حکیم با هدف جذب و هدایت اعتبارات پژوهشی، تحقیقاتی و صنعتی صنایع و سازمان ها راه اندازی شده است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزوار گفت: هم اینک ۳۲ واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه فعالیت دارند که تعدادی از این واحدها به مرحله تولید محصول رسیده است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: یکی از برنامه های محوری این دانشگاه افزایش تعاملات علمی با دانشگاههای خارج کشور است و هم اکنون این دانشگاه با بیش از ۶۰ مرکز علمی و پژوهشی به طور مشترک همکاری می کند.

مولوی افزود: طی سه سال گذشته تفاهمنامه بین المللی بین این دانشگاه با دانشگاههای لیون فرانسه، پاریس ۱۳، تورین ایتالیا و هرات افغانستان منعقد شده است.

وی اضافه کرد: دانشگاه حکیم سبزواری برای سال تحصیلی پیش رو  علاوه بر کد رشته های گذشته در هشت رشته جدید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو جذب می کند.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: رشته های جدید مقطع کارشناسی ارشد شامل معماری و انرژی، مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت منابع آب، مهندسی شیمی گرایش زیست پزشکی، مهندسی عمران گرایش آب و سازه‌های هیدرولیکی و رشته های جدید مقطع کارشناسی آمار و سنجش آموزشی، برنامه‌ریزی اجتماعی و تعاون، علوم کامپیوتر و ادیان و عرفان است.

دانشگاه حکیم سبزواری جزء ۲۲ دانشگاه محور در کشور است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =