۴۱۷ نفر از بانوان استان کرمانشاه در مسند مدیریتی قرار دارند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه گفت: در ۷۶ دستگاه اجرایی استان ۴۱۷ نفر از بانوان در مسند مدیریتی هستند که از این تعداد ۶۸ نفر مدیران میانی و ۳۴۹ نفر مدیران پایه هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام سلیمانی روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه معاون فرمانداری گیلانغرب که با حضور اعضای شورای اداری شهرستان برگزار شد، افزود: امروز زنان به عنوان یکی از ستون‌های اصلی جامعه به شمار می‌روند و جدای از نقش غیرمستقیم و به عنوان پشتیبان برای مردان و خانواده طی چهار دهه که از وقوع انقلاب اسلامی می‌گذرد، در نتیجه امنیت حاصل از اسلامیت نظام، زنان در عرصه های مختلف اجتماع نیز حضور یافته و به صورت مستقیم نقش مهمی در توسعه کشور ایفا کرده اند. 
سلیمانی افزود: مجاهدت در کسب دانش و حضور در عرصه های علمی و دانشگاهی، صنعت، فرهنگ و نظام اداری، بخشی از عرصه های مهم در فعالیت زنان در کشور طی دهه های اخیر بوده که در نتیجه تحولات اجتماعی به ویژه رشد آموزش عالی در کشور و ارتقاء دانش و توانمندی بانوان، به تدریج زمینه برای افزایش نقش و ارتقاء سطح مطالبات زنان در کشور نیز افزایش یافت. به نحوی که یکی از مطالبات اصلی بانوان در انتخابات سالهای ۹۲ و ۹۶ و به تبع آن شعارهای اصلی دولت تدبیر و امید، حضور زنان در عرصه های مختلف به ویژه سطوح مدیریتی در کشور می‌باشد. 
مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه گفت: اگرچه در گذشته نیز توجه به بانوان در عرصه های مدیریتی تاحدودی مدنظر قرار داشته است، اما دولت تدبیر و امید به صورت هدفدار و برنامه ریزی شده و به عنوان یکی از سیاستهای اصلی دولت به ویژه در امر انتصابات، موضوع را مدنظر قرار داده و دستیابی به نسبت ۳۰ درصدی حضور بانوان در مدیریت ها، از جمله برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید بوده است. 
وی افزود: در سطح استان کرمانشاه نیز در راستای اجرای سیاست‌های کلی دولت تدبیر و امید و استفاده از ظرفییت‌هاو توانمندی‌های بانوان در عرصه مدیریتی اقدام های شاخصی صورت گرفته به ویژه از سال ۹۶ به بعد تسریع و گسترش روز افزونی داشته است. در حالی که تا پیش از دولت تدبیر و امید حضور بانوان در مدیریت استان انگشت شمار و بیشتر محدود به تعداد خاصی از ادارات به ویژه حوزه های آموزشی، بهداشت و درمان و ... بود.
مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه استانداری نیز تلاش داشته است تا در همین راستا از ظرفیت بانوان توانمند شاغل در بدنه این دستگاه به منظور تحقق این سیاست دولت و مطالبه بانوان استان، جایگاه های مدیریتی بانوان را ارتقاء دهد؛ افزود: حضور ۶ نفر از بانوان در سمت معاون فرماندار که از جمله جایگاه های مهم مدیریتی شهرستان به شمار می رود، بخشی از این سیاست بوده است که از سال ۹۷ تاکنون از سوی حوزه سیاسی استانداری مورد پیگیری قرار گرفته و بحمدالله بانوان منسوب شده تاکنون عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده اند. 
سلیمانی گفت: در کنار سیاست های کلی دولت و عزم مدیریت استان، شهرستان گیلانغرب که از کانون های فعالیت های سیاسی اجتماعی و فرهنگی در استان به شمار میرود  و بدنه قدرتمندی از فعالین سیاسی، اجتماعی را در خود جای داده است نیز  با توجه به نقش بسیار مهم بانوان در ساختارهای اجتماعی و قومی و ایلی شهرستان، همواره زمینه برای فعالیت بانوان در حوزه های مختلف در این منطقه از استان فراهم بوده و امیدواریم همین بدنه مدنی شهرستان بتواند به عنوان حامی مدیریت زنان، از حضور آنان حمایت کرده و بذر حضور هر چه موفق تر و پررنگ تر بانوان در عرصه های مدیریتی برای سال های آتی را فراهم تر کنند 
در پایان این نشست از خدمات فرهاد همتی تقدیر و خانم شیدا نوربخش، به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گیلانغرب معرفی شد. 
پیش از این، فرهاد همتی به عنوان مشاور و نماینده استاندار در بازسازی مناطق زلزله زده منصوب شده بود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.
۸۰۶۶