توجه بیشتر به آیین‌های عاشورایی در گام دوم انقلاب ضروری است

کاشان- ایرنا- مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه مقاومت بسیج کاشان گفت: ماندگاری ۴۰ ساله دوم انقلاب به برکت عزاداری‌های حضرت امام حسین (ع) خواهد بود و باید اهتمام بیشتری نسبت به برگزاری آیین‌هایی مانند عزاداری‌ها یا پیاده‌روی اربعین صورت گیرد.

حجت‌الاسلام شمس‌الدین احمدی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: نهضت عاشورای حسینی تمدن‌ساز بوده، چنان‌که انقلاب اسلامی ایران پس از ۴۰ سال با وجود حادثه‌های بسیار مهمی که پشت سر گذاشته به برکت بعثت، غدیر و نهضت عاشورا در اوج عزت، عظمت و اقتدار قرار دارد و همچنان به راه خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه محرم و صفر انقلاب اسلامی را بیمه کرده، افزود: نمونه‌ها و جلوه‌هایی از زیربنای تمدن‌سازی را می‌توان در پیاده‌روی اربعین حسینی دید که هر سال پرشورتر از گذشته برگزار می‌شود.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه مقاومت بسیج کاشان تاکید کرد: عزاداری‌ها و سوگواری‌ها برای حضرت امام حسین (ع) به ماندگاری و توسعه روزافزون منجر می‌شود و از این رو دشمن دو رکن مهم و اساسی عاشورا و مهدویت را جهت آسیب رساندن به اسلام محور قرار داده، چرا که شیعه دارای بال‌های سرخ و سبز عاشورا و مهدویت است.

وی بیان کرد: دشمنان موفقیت شیعه را در سه عامل عاشورا، مهدویت و ولایت فقیه  می‌دانند و از این رو برای آسیب زدن می‌کوشند و شبهه‌هایی در مورد واقعه کربلا، انتظار و همچنین ولایت فقیه طرح می‌کنند.

احمدی با اشاره به علت ماندگاری عزاداری‌های حضرت امام حسین (ع) اضافه کرد: نقدهایی هم به چگونگی نحوه برگزاری برخی مجلس‌های عزاداری‌ و اقدام‌هایی مانند قمه‌زنی وجود دارد که باید برطرف شود زیرا دشمنان قسم خورده اسلام و نظام به دنبال ترویج و سو استفاده از این بدعت‌ها در فضای مجازی هستند.

وی تصریح کرد: اتاق‌های فکر بسیاری در کشورهای اروپایی و صهیونیستی پشت این بدعت‌ها قرار دارند و مردم موحد و همیشه در صحنه ایران اسلامی باید همواره مراقبت این مسائل باشند.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه مقاومت بسیج کاشان با اشاره به سفارش‌های دین مبین اسلام برای کمک به محرومان ادامه داد: مسائلی مانند تردید در نذورات نیز هدفمند صورت می‌گیرد زیرا دشمن چشم دیدن هیات‌های مذهبی، عزاداری‌ها، اجتماع‌های بزرگ مردمی را ندارد و همواره می‌کوشد به این عزاداری‌ها آسیب وارد کند.

احمدی با تاکید بر خودداری از اسراف در عزاداری‌ها افزود: سفره بی‌آلایش مجلس‌های عزاداری حضرت امام حسین (ع) برای محرومان گسترده شده و افرادی که این شبهه‌ها را مطرح می‌کنند، به فکر مستضعفان جامعه نیستند؛ درحالی‌که همین افراد محروم در دوران هشت سال دفاع مقدس و سایر رویدادها و حادثه‌های مهم پیشگام شدند.

وی گذشت ۱۳۸۰ سال از واقعه عاشورا را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: عزاداری‌ها برای حضرت امام حسین (ع) را خود اهل بیت (ع) بنیان‌گذاری کردند و روزبه‌روز رونق گرفت تا امروز با وجود همه دشمنی‌ها در نقاط مختلف جهان گسترده شده است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =