شناسایی کودکان کار از اولویت‌های دستگاه‌های متولی باشد

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: سازمان بهزیستی باید در اولویت نخست کودکان کار و خیابانی استان را شناسایی کند تا آمار دقیقی از آنان در دست باشد.

«محمدمهدی شهریاری» شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان افزود: آمار دقیقی از کودکان کار و خیابانی آذربایجان‌غربی وجود ندارد و باید این امر مورد توجه باشد.
وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی دقیق در این بخش می‌توان اقدامات مناسبی در راستای نگهداری این کودکان انجام داد.
وی ادامه داد: بخش فرهنگی شهرداری نیز باید بودجه‌ای را برای این بخش مشخص کند و اگر ساختمانی را در اختیار دارد به سازمان بهزیستی تحویل دهد تا شرایط برای نگهداری کودکان کار و خیابانی تسهیل شود.
وی اظهار داشت: شناسایی کودکان کار و خیابانی نقش مهمی را در کنترل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دارد و جلوه شهر را نیز تغییر می‌دهد.
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ما هم پیگیر هستیم تا مشکلات کودکان کار و خیابانی کمتر شود و از دستگاهای اجرایی ذیربط نیز حمایت می‌شود تا با اقدامات لازم نتیجه‌ای مناسب حاصل شود.
شهریاری بیان کرد: ساماندهی کودکان بازمانده از تحصیل نیز باید مورد رسیدگی قرار گیرد و مسائل این بخش حل شود.
مدیرکل بهزیستی آذربایجانغربی نیز گفت: یک‌هزار و ۶٢٠ نفر کودک کار و خیابانی در این استان شناسایی شده که پرونده یک‌هزار و ٣٢٠ نفر از آنان فعال است.
سعید فریور ادامه داد: برای ١٧٠ نفر از این تعداد ماهانه ١٠٨ هزار تومان مستمری پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به آمار چهار ماه نخست امسال اظهار داشت: طی امسال ٩۵ نفر کودک کار و خیابانی از ۶ تا ١٨ سال در شهرستان ارومیه شناسایی و پذیرش شد.
وی با تاکید بر اینکه برای این تعداد و خانوادههای آنان ۵٨٨ میلیون ریال از ابتدای امسال تاکنونپرداخت شده است، افزود: ١١ دستگاه اجرایی آذربایجان‌غربی در امر ساماندهی کودکان مار و خیابانی با هم همکاری و فعالیت می‌کنند.
در ادامه مقرر شد ظرف ٢ هفته آینده جلسه‌ای با حضور مدیرانکل دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل گردد تا مشکلات این بخش مورد بررسی و رسیدگی دقیق قرار گیرد.

۹۹۱۸/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =