فیفا با تغییر محل برگزاری ایران و هنگ کنگ مخالفت کرد

تهران- ایرنا- فدراسیون بین‌المللی فوتبال «فیفا» با تغییر محل برگزاری دیدار تیم‌های ملی ایران و هنگ کنگ در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مخالفت کرد.

فدراسیون فوتبال ایران با ارسال نامه‌ای به فدراسیون بین‌الملی فوتبال «فیفا» به دلایل امنیتی ناشی از تنش سیاسی اخیر در هنگ کنگ، خواستار برگزاری بازی در زمینی بی‌طرف شده بود.

نامه فدراسیون فوتبال مورد بررسی فیفا قرار گرفت و فیفا افسر امنیتی به هنگ کنگ فرستاد تا شرایط این کشور مورد بررسی قرار بگیرد.

افسر امنیتی فیفا شرایط کشور هنگ کنگ را مورد برسی قرار داد و شرایط میزبانی این کشور را تایید کرد.

با تایید شرایط امنیتی افسر امنیتی فیفا بازی ایران و هنگ کنگ در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر سه‌شنبه هفته آینده در در ورزشگاه ۴۰ هزار نفره هنگ کنگ برگزار خواهد شد.

«محمود اسلامیان» عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با تایید این خبر به خبرنگار ورزشی ایرنا گفت: با توجه به نگرانی‌هایی که فدراسیون فوتبال برای بازی با هنگ کنگ داشت، نامه‌ای را به فدراسیون بین‌المللی فوتبال «فیفا» ارسال کرد و خواهان این شد که مسابقه دو تیم در زمین بی طرف برگزار شود.

وی افزود: فیفا که برگزاری بازی در آرامش و بدون کوچک‌ترین حاشیه و مشکلی برایش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افسر امنیتی خود را به هنگ کنگ فرستاد و شرایط میزبانی این کشور مورد تایید قرار گرفت.

عضو هیات ریبیسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: با توجه به تایید میزبانی فیفا از سوی عالی‌ترین مقام رسمی فوتبال دنیا یعنی «فیفا» بازی ایران و هنگ در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر طبق برنامه اعلام شده برگزار خواهد شد.

اسلامیان در پایان گفت: امیدواریم این مسابقه بدون مشکلی برگزار و نتیجه خوبی برای ملی‌پوشان ایران رقم بخورد.

دولت هنگ‌کنگ ۲ هفته پیش با ارسال نامه‌ای به فدراسیون بین‌المللی فوتبال «فیفا» و کنفدراسیون فوتبال آسیا «ای‌اف‌سی» امنیت برگزاری تمامی بازی‌های تیم ملی هنگ‌کنگ را در انتخابی جام جهانی قطر در ورزشگاه ۴۰ هزار نفره هنگ کنگ تضمین کرد و پاسخ دریافتی از سوی این ۲ نهاد نیز مثبت بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =