عراقچی با معاون وزیر خارجه اسلوونی دیدار کرد

تهران- ایرنا- سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه در جریان سفر خود به اسلوونی روز چهارشنبه با «سیمونا لسکوار» معاون وزیر امورخارجه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و سیمونا لسکووار معاون وزیر امور خارجه اسلوونی روز چهارشنبه در نشستی در لوبلیانا با توجه به وجود فرصت‌ها و ظرفیت‌های گسترده، ارتقاء سطح همکاری‌ها و توسعه مناسبات در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، مواد غذایی، دارو و گردشگری را مورد تأکید قرار دادند.

در رایزنی‌های سیاسی بین دو کشور همچنین آخرین تحولات مرتبط به توافق هسته‌ای و برجام و نیز وضعیت و تحولات منطقه به ویژه در سوریه، عراق، افغانستان و یمن مورد بحث و بررسی و نیز تبادل نظر قرار گرفت.

در این دیدار مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوعات و چالش‌های بین‌المللی از سوی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان تشریح گردید و طرف اسلوونیایی نیز از نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران اطلاع حاصل کرد.

طرفین همچنین ضمن تبادل‌نظر در خصوص پیامدهای منفی و چالش‌های ناشی از یکجانبه‌گرایی به ویژه در تشدید بحران‌ها در سطح منطقه و جهان بر حمایت از چندجانبه‌گرایی، تأکید کردند.

عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در ادامه سفرش به فرانسه به منظور شرکت و رایزنی های سیاسی دوجانبه بامداد سه شنبه دوازدهم شهریورماه وارد لوبلیانا پایتخت اسلوونی شد.

یک تیم اقتصادی از بخش‌ های مختلف نیز در این سفر، عراقچی را همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =