پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه اعضای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان توسط دولت

همدان-ایرنا- رییس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: ۷۰ درصد حق بیمه اعضای این صندوق توسط دولت پرداخت می شود اما هنوز خدمات این نهاد برای مردم ناشناخته است.

اسدالله رازانی عصر چهارشنبه در جلسه اعضای ستاد توسعه بیمه روستاییان و عشایر استان همدان افزود: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با کمک دو برابری توسط دولت موجب شده تا قشر کم درآمد جامعه که بار تولید را به دوش دارند راحت‌تر بتوانند بیمه شوند و در آینده از مزایایی بازنشستگی برخوردار شده و از لحاظ اقتصادی احساس آرامش داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای توسعه بیمه در روستاها و مناطق عشایری برنامه های توسعه ای به استان ها ابلاغ شده است، اظهار داشت: براساس این برنامه باید تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایری افزایش یابد.

رییس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور عنوان کرد: یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار روستایی و عشایری کشور زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی هستند که از این تعداد بیش از ۱۰۰ هزار خانوار از این صندوق بازنشسته شده و حقوق دریافت می کنند.

بیمه روستایی ابزاری جهت کاهش مهاجرت روستاییان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز در این جلسه گفت: بیمه روستایی و عشایری ابزاری مهم در جهت کاهش مهاجرت روستاییان است که در این راستا، برنامه‌ریزی‌های قابل توجهی برای کمک به روستاییان در استان انجام شده است.

مصطفی آزادبخت افزود: برای گسترش چتر بیمه در مناطق روستایی اعم از بیمه اجتماعی و کشاورزی از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم تا زمینه توسعه این بخش در استان به صورت روز افزون فراهم شود.

۹۴ هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی و عشایری همدان 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان نیز در این نشست گفت: ۹۴ هزار نفر در استان همدان عضو این صندوق هستند که از این تعداد ۸۱ هزار نفر مرد و ۱۳ هزار نفر زن بین سنین ۱۸ تا ۵۰ سال هستند.

مهدی سماواتی با بیان اینکه بیمه روستاییان و عشایر در کاهش مهاجرت و ایجاد عدالت اجتماعی تاثیر گذار است اظهار داشت: وجود ۷۰ هزار نفر فرد بدون بیمه در استان، دغدغه اصلی ما است.

در پایان مراسم احکام مستمری ۲ نفر از بازنشستگان روستاییان استان همدان نیز اهدا شد.

همچنین از فرمانداری های همدان، رزن، بخشداری بخش مرکزی نهاوند و کبودراهنگ و  مدیرکل تعاونی روستایی استان همدان و مدیرکل امور عشایر استان در ضمینه همکاری با بیمه روستاییان تقدیر شد.

۷۵۲۳/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =