۱۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83465555
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشگیری موثرترین راه مبارزه با مصرف مواد مخدر است

بندرعباس –ایرنا- اعتیاد ، مهمترین دام برای جوانان کشور است و ابتلای آینده سازان این مرز و بوم به این بلای خانمان سوز ، آسیب های سنگینی را به جامعه وارد می کند که موثرترین راه برای مقابله با این معضل اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتتی و اجتماعی استانداری هرمزگان پنجشنبه شب در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ،پیشگیری از اعتیاد را مهمترین راه مقابله با مصرف مواد مخدر دانست و عنوان کرد: معضل مواد مخدر پدیده‌ای اجتماعی است که باید همه مردم و مسوولان با تعامل مناسب و سازنده در جهت پیشگیری و مقابله با آن قدم بردارند.

عباس میرزاد تصریح کرد: به طور یقین مقابله با معضل مواد مخدر در جامعه فرایند کوتاه مدتی نیست و در این مسیر باید با برنامه ریزی و همکاری تمامی دستگاه ها گام های محکم و استوار برداشت.

وی بیان داشت: برای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید خانواده را محور اصلی قرار داد و با اجرای برنامه های آموزشی و مهارتی آنان را در برابر پدیده شوم مواد مخدر توانمند کرد.

این مقام مسوول تاکید کرد: باید با اقدامات فرهنگی، مذهبی، بهداشتی و ارشادی به گونه ای برنامه‌ریزی کرد که مانع از گرایش افراد به مصرف مواد مخدر شد.

وی توانمند سازی سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه ای استان را از اولویت های محله های آسیب پذیر دانست و گفت: باید همزمان با پاکسازی این مناطق از معضل های اجتماعی ،به دنبال مقاوم سازی سکونتگاه های غیر رسمی این محله ها نیز بود.

وی تاکید کرد: تمامی دستگاه ها باید نقش خود را در پاکسازی چهره محله های آسیب پذیر استان به ویژه بندرعباس به درستی ایفا کنند تا بتوان شاهد کاهش معضل های اجتماعی در هرمزگان بود.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در این نشست ضرورت مقابله و پیشگیری از مصرف دخانیات به ویژه قلیان در سواحل بندرعباس را نیز مورد تاکید قرار داد.

میرزاد افزود: پاکسازی و مقابله با عرضه و مصرف قلیان در ساحل بندرعباس را نمی توان با طرح های چند روزه انجام داد بلکه باید برای رفع این معضل برنامه ریزی مدون و مستمر داشت و با پیگیری مداوم آنها را پیش برد.

وی تاکید کرد: در مبارزه با مصرف مواد مخدر در استان هرمزگان باید استراتژی همه جانبه نگر اجرایی شود یعنی علاوه بر مقابله، به موضوع های پیشگیری، درمان، کاهش آسیب ها و توانمندسازی توجه شود.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =